קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חוק השכלה גבוהה חינם בהתנחלויות לחיילים משוחררים עלול לגרום נזק חמור למערכת האקדמית הישראלית כולה
גוש שלום

27/07/10
http://zope.gush-shalom.org/home/he/channels/press_releases/1280217216/במכתב אל ועד ראשי האוניברסיטאות מתריעה תנועת גוש שלום על תוצאותיו המסוכנות של החוק שהעבירה הכנסת בשבוע שלעבר ועל פיו יזכו חיילים משוחררים ללימודים חינם במוסדות אקדמיים הממוקמים בהתנחלויות שבגדה המערבית. `אתם, ראשי האוניברסיטאות, מזעיקים את העולם כנגד החרם האקדמי המתרחב המופעל נגד האקדמיה הישראלית – אך מאחורי גבכם, דווקא ממשלת ישראל היא שמוסיפה תנופה רבה לחרם הזה.

קל להעביר `חוק סיוע לחיילים משוחררים אשר אמור גם להעניק `סיוע לפריפריה`. החוק עובר בקלות ובמהירות ואין מי שיתווכח ויצביע על המציאות מאחורי המלים היפות. אך מחוץ לגבולות ישראל יהיה מי שישים לב היטב שהמוסדות ה`אקדמיים` בהתנחלויות אריאל, אלקנה ואלון שבות הם בין הזכים להטבה ועידוד מיוחד.

כאילו לא די בכך שמדינת ישראל מגייסת צעירים לשלוש שנות שירות צבאי בהן עוסקים רבים מהם בדיכוי יומיומי של העם הפלסטיני, עכשיו גם לאחר שחרורם המדינה מכוונת אותם לעידוד וחיזוק `אקדמי` של הכיבוש, ההתנחלות ונישול הפלסטינים. די בכך כדי לזהם להכתים את המערכת האקדמית הישראלית כולה בכתם מכוער נוסף של שותפות במערכת הכיבוש.`

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד