קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שוחררו תושבי אל-עראקיב: הורחקו מהכפר
ynet
אילנה קוריאל
04.08.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3930441,00.html
רוצים להשתחרר? תתחייבו שלא תחזרו לכפר שנהרס השבוע - כך נאמר לשלושה מתושבי הכפר הלא מוכר אל-עראקיב הסמוך לרהט, שמבנים בו נהרסו שוב. הם התחייבו הערב (יום ד`) בבית המשפט השלום בבאר-שבע שלא לשוב לכפר בשלושת הימים הקרובים. שלושה תושבים נוספים, שעוכבו לחקירה, שוחררו ללא תנאי. אחד המעוכבים הוא השייח סיאח אל טורי. כמו כן, נעצרו שני בני אדם בחשד לתקיפת שוטרים במהלך ההריסה השנייה של הכפר.

הבוקר הרסו אנשי מנהל מקרקעי ישראל שוב את הכפר הבדואי הלא מוכר, לאחר שנהרס כליל בשבוע שעבר וכעשרה מבנים בו הוקמו מחדש. כוחות משטרה גדולים אבטחו את הפעולות של פקחי המנהל. למקום הגיע גם ח`כ טאלב א-סאנע (רע`ם-תע`ל) והתבצר באחד הבתים. הוא סירב להתפנות, והשוטרים הוציאו אותו בכוח. בהמשך א-סאנע איבד את הכרתו ופונה לבית החולים `סורוקה`.

סנגורם של השישה שעוכבו לחקירה, עורך הדין תמיר סלומון, טען כי `המדינה
נוהגת במרשינו בהליך שערורייתי בהפעלת כלים פליליים, במקום בו נדרשים צריך לנקוט בהליכים מנהליים. המדינה בררה את העצורים באופן סלקטיבי כדי לדכא את המאבק המשפטי הלגיטימי של החשודים על אדמותיהם, מאבק שטרם בא לקיצו בבית המשפט המחוזי`.

בשל ההריסה, `פורום דו-קיום בנגב` הודיע כי יקיים משמרות מחאה בבאר-שבע ובתל-אביב. האגודה לזכויות האזרח, ארגון `עדאללה` ועמותת `במקום` גינו את המקרה וכינו אותו `התנהלות כוחנית הפוגעת פגיעה קשה בזכויות אדם`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב