קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קריאות גזעניות, פוגעניות ומסיתות נגד מוסלמים בתכנית ה`מילה האחרונה` בגלי צה`ל - פניית `קשב` אל מפקד גלי צה`ל

02/08/2010
קריאות גזעניות, פוגעניות ומסיתות נגד מוסלמים בתכנית
ה`מילה האחרונה` בגלי צה`ל
פניית `קשב` אל מפקד גלי צה`ל

לכבוד: מר יצחק טוניק

מפקד גלי צה`ל

שלום רב,

הנדון: קריאות גזעניות, פוגעניות ומסיתות נגד מוסלמים בתכנית
ה`מילה האחרונה`

ברצוני לבקש את התייחסותך לתלונתנו זו הנוגעת לדיון שהתנהל בתכנית `המילה האחרונה`, ביום 1 באוגוסט 2010, במהלכו התנהלה שיחה בין צמד המנחים ג`קי לוי ואברי גלעד בנושא: הקמת מסגד בסמוך לאתר גראונד זירו בניו יורק (שבו ניצבו בנייני התאומים).

במהלך השיחה השמיע אברי גלעד, התבטאויות קשות כלפי רעיון הקמת המסגד, שכללו אמירות גזעניות ומכלילות כלפי בני דת האסלאם. בין השאר אמר: `תרבות השקר זו סחורה עוברת לסוחר (בעולם המוסלמי)... הם (האמריקאים) מוכנים לקבל אצבע בעין ולהגיד גם עם עין אחת אני רואה. כלומר, לקבל את הדיבור של המוסלמים שאומרים שהקמת המסגד בגראונד זירו זה גלעד לנספים. זה כמו עם חרירי (ראש ממשלת לבנון), להגיד, אני רואה את השקר, שומע את השקר, אין לי מה לעשות עם זה, אני רופס, אני פשוק רגליים, אין לי כוח להלחם את המלחמות, לא אכפת לי שהילדים שלי ייכבשו, לא אכפת לי שהילדים שלי ייאנסו, לא אכפת לי שהנינות שלי יעברו מילה נשית כי עכשיו את המלחמה הקטנה הזו על הגראונד זירו לא אנהל…`.

אמירותיו של גלעד מבטאות רעיונות גזעניים והכללות מרחיקות לכת כלפי דת האסלאם. האם האסלאם בן למעלה מ-1.4 מיליארד נפשות, פירושו אונס ילדים ומילת נשים? האם אפשר היה להעלות על הדעת דיון בגל`צ שבו יועלו קביעות של שדרנים על מהותם של היהודים בעולם כמלווי ריבית ונושים, לכאורה?

אין צורך להכביר מילים על מהותם הפסולה של הדברים שנאמרו. יש רק להוסיף ולהזכיר, שגם הכללים העיתונאים, המקצועיים פוסלים התבטאויות מהסוג דנן. כך, למשל, תקנון האתיקה המקצועית של מועצת העיתונות ביום 16/05/1996, קובע `לא יפרסמו עיתון ועיתונאי דבר שיש בו משום הסתה או עידוד לגזענות או לאפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה או נכות גופנית או נפשית, אמונה או השקפה פוליטית ומעמד חברתי-כלכלי...`.

לאור הדברים הללו נבקשך להפעיל את סמכויותיך כמפקד התחנה, לגנות בפומבי את הדברים שהושמעו, לנקוט אמצעים משמעותיים נגד מנחה התכנית ולמנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.

בכבוד רב,

יזהר באר

מנכ`ל קשב
הערת העורך:

אגב, מילת נשים היא מנהג אפריקני ולא מנהג מוסלמי הוא רווח בעבר גם אצל יהודי אתיופיה:
http://www.beofen-tv.co.il/circumcision/90.pdf
O

N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד