קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חד`ש: בשבת - עצרת בסכנין – תמיכה עם תושבי אל-עראקיב
חד`ש

בשבת: עצרת בסכנין – תמיכה עם תושבי אל-עראקיב
חד`ש תקיים בשבת הקרובה, בשעה 11:00 עצרת סולידריות עם תושבי הכפר הבדואי אל עראקיב שבנגב שנהרס שלוש פעמים בשבועיים האחרונים. העצרת תתקיים באולם בקרא, שבכביש הראשי בעיר סחנין.

בעקבות הריסת הכפר בפעם השלישית אמר הבוקר (ד`) לאל אתיחאד עו`ד איימן עודה, מזכיר חד`ש, שנעצר לפני שבוע בשל מעורבותו במאבק נגד הריסת המבנים באל-עראקיב: `לו הבינו עד כמה אנו נחושים להישאר במקום ולבנות הם היו משנים את מדיניותם הפושעת, ולכן אנו נסביר להם והם ישנו את מדיניותם. מה שנדרש הוא רצון של פלדה ונחישות ברזל ויש לנו זאת`. הוא קרא לתושבים הערבים בגליל ובמשולש וכן לכוחות הדמוקרטיים היהודיים להמשיך במאבק הפוליטי ולסייע לו גם חומרית כדי להמשיך את הבניה במקום.

גם יו`ר חד`ש, ח`כ מוחמד ברכה, הזהיר מפני המשך הסלמת הדיכוי השלטוני נגד תושבי אל-עראקיב ותושבי הנגב הערביים בכלל. ח`כ ברכה קרא להמונים להביע את תמיכתם במאבק של אל-עראקיב ולהפכו לסמל של ההיאחזות בקרקע. את הרס המבנים במקום זו הפעם השלישית כינה ח`כ ברכה `ניסיון נואש לעקור מאדמתם את בעלי המקום, אשר לא ישברו למרות העימותים והמעצרים וכבר החלו לבנות מחדש את המבנים. הוא ברך את העצורים ואת הפעילים שהגיעו להזדהות עם מאבקם, ובכללם אנשי אקדמיה רבים`. אמש נערכו בתל-אביב, ירושלים ובאר-שבע משמרות מחאה בעקבות הרס הכפר הבדואי. במשמרות המחאה לקחו חלק עשרות פעילים – ביניהם פעילי חד`ש ומק`י רבים.

יצוין שמפקד המחוז הדרומי במשטרה איים אמש (ג`) ש`כל שקל שהמדינה צריכה לשלם בגין הליך הפינוי של אל-עראקיב, אנו נתבע מהתושבים בהליך אזרחי`. הניצב יוחנן דנינו הוסיף ואיים: `אנחנו נמצה איתם את הדין ונגיש נגדם כתבי אישום פליליים. הפרקליטות האזרחית במחוז דרום מכינה תביעה בסך מיליונים על כל הוצאות המדינה שנדרשו לפינוי. כל שקל שהמדינה צריכה לשלם אנחנו נתבע בהליך אזרחי. אנחנו מנסים להעביר מסר שטרם נקלט. אמרנו שלא נאפשר את ההתחכמות הזו של בנייה מחדש שעתיים-שלוש אחרי ההריסה`.

פרטים נוספים על עצרת חד`ש, בשבת, בסכנין, טל` 050-5545981

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י
דיון מכריע היום בבית המשפט בירושלים - לא לגירוש משפח סומרין