קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עדאלה למח"ש: פתחו בחקירה פלילית באירועי אל-עראקיב

הודעה לעיתונות
עדאלה
4.8.2010
http://www.adalah.org/heb/pressreleases.php?pr=04_08_10


עדאלה למח`ש: פתחו בחקירה פלילית באירועי אל-עראקיב

ארגון עדאלה שיגר היום, 4 באוגוסט 2010, מכתב דחוף להרצל שבירו, מנהל מח`ש, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית מיידית אודות אלימות מופרזת של אנשי המשטרה שהיו מעורבים בפינוי והריסת הכפר הבדווי הבלתי מוכר אל-עראקיב.

במכתב ציינה עו`ד עביר בכר מארגון עדאלה, תושבי המקום הפעילים החברתיים והפוליטיים, שנכחו במקום בזמן ההריסה, תיארו תמונה קשה ומחרידה אודות התנהגותם הברוטאלית של כוחות המשטרה כלפי כל מי שנכח במקום. אנשי המשטרה, דחפו, הדפו, קיללו, רמסו, גררו והכו באכזריות מרובה רבבות מהאנשים שנכחו במקום וזאת רק מפאת נוכחותם.

`עדויותיהם של התושבים והפעילים שנכחו בשטח הכפר לא מותירות ספק, כי השוטרים הפעילו כוח בלתי סביר ובלתי מוצדק כנגד התושבים עניין אשר מחייב להורות על פתיחת חקירה עניינית ומקיפה והעמדת האחראים לדין`, נטען במכתב.
התנהגות אנשי המשטרה היתה שערורייתית לכל הדעות העולה כדי עוולה חוקתית בכך שגרמה לפגיעה בזכויותיהם החוקתיות של הנוכחים בכפר לרבות שלמות גופם, חירותם וכבודם בניגוד לאיסור החוקתי הקבוע בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.

כבר בשבוע שעבר, לאחר שהכפר נהרס בפעם הראשונה ב 27 ליולי 2010, פנתה עו`ד סאווסן זהר מעדאלה לשבירו בדרישה לפתוח בחקירה פלילית על האלימות והברוטאליות של אנשי המשטרה במהלך הפינוי וההריסה של הכפר. עדאלה דרש גם להחזיר לתושבים את כל הנכסים שהופקעו שלא כחוק מבתיהם של התושבים.

לכוחות המשטרה התלוו בשבוע שעבר נציגים של מס ההכנסה וההוצאה לפועל שחילטו נכסים של תושבים חייבים תוך ניצול המצוקה וחוסר האונים של התושבים. נציגי מס ההכנסה וההוצאה לפועל דרשו מהתושבים לשלם סכום של 22,500 ₪ כתנאי להחזרת הנכסים שלהם. במכתב טען עדאלה כי פעולות אלו בלתי חוקיות בעליל ודרש להחזיר את הנכסים ואת הכסף שנגבה.

חמור מכל, ציינה עו`ד זהר, יחד עם כוחות המשטרה הגיע אל הכפר אוטובוס שבו היו עשרות נערים יהודים מארגוני מהימין הקיצוני. הללו החלו לקנטר את תושבי הכפר שבתיהם נהרסו זה עתה ולמחות כפיים לשוטרים שהרסו את הבתים.

המכתב

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

חמש סיבות טובות להצביע מרצ
פעמון אזעקה – אם מרצ לא תהיה בכנסת, לנתניהו ובן גביר יהיו 61 מנדטים להרכיב ממשלה
פשיעה יהודית