קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"התקופה היפה בחיי": תמונות עם פלסטיני כפות
מאת אביאל מגנזי
YNET
16.8.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3937437,00.html

מעניין אם יש לו פייסבוק! אני חייבת לתייג אותו בתמונה`. לא, לא מדובר בחבר מהשירות הצבאי, אלא בעציר פלסטיני כפות שעיניו מכוסות בפלנלית, שתמונתו הופצה ברשת החברתית `פייסבוק` על-ידי צעירה שהשתחררה לא מכבר מצה`ל. את התמונות היא צילמה בעת שירותה הצבאי.
עדן, תושבת אשדוד, הצטלמה עם העצירים הפלסטינים ככל הנראה ב-2008. באלבום שכותרתו `צבא... התקופה הכי יפה בחיי :)` היא פרסמה את התמונות בתחילת החודש, בהן היא נראית מדגמנת בתנוחות שונות לצד העצירים.
התמונות הופצו עד מהרה באינטרנט - וגם גולשים שאינם נמנים עם חבריה יכלו לצפות בהן. לאחר הפרסום, הוסרו התמונות מהאתר.

גולשים רבים הגיבו בזעזוע, חבריה הגיבו בהתלהבות. `הכי סקסי לך ככה`, כתבה אחת מהחברות - שזכתה לתשובה מבודחת: `כן אני יודעת חח ואו אמא איזה יום זה היה תראי איך הוא משלים לי את התמונה, מעניין אם יש לו פייסבוק! אני חייבת לתייג אותו בתמונה! חחח`.
התמונות שבאלבום

מדובר צה`ל נמסר בתגובה כי `על פניו, מדובר בהתנהגות בוטה ומכוערת של החיילת. לאור העובדה שהיא השתחררה בשנה שעברה, הועברו כל הפרטים לידי המפקדים`.

מנכ`ל הוועד הציבורי נגד עינויים, ישי מנוחין, מסר בתגובה כי `התמונות הקשות משקפות נורמה של התייחסות לפלסטינים כאוביקט ולא כבני אנוש. זו התייחסות שמתעלמת מתחושותיהם כבני אדם ומזכויותיהם לפרטיות`.
מנוחין אמר כי `התנהגותה של החיילת המצולמת היא תוצר של תרבות הרווחת בצה`ל, שלא מחשיבה את הפלסטינים כבני אדם בעלי זכויות. נראה כי החיילת שהעלתה את התמונות לפייסבוק נהנתה מהשפלת העצורים והתעלמה מזכותם לאי פרסום תמונותיהם במצבים משפילים באינטרנט וללא ידיעתם. היא עצמה הייתה משתוללת אם היו מפרסמים את תמונתה בתנוחות משפילות ברשת ללא אישורה`.

ת.ק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות