קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ח"כ זועבי על הביזה: "למי שהורג אין בעיה לגנוב"
ynet
שרון רופא-אופיר
19.08.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3939774,00.htmlהח`כית שהיתה על ה`מרמרה` יוצאת בהתקפה חריפה על צה`ל. בעקבות חשיפת ynet על מעצר קצין וחיילים החשודים בבזיזת מחשבים מספינות המשט, אמרה הבוקר (יום ה`) ח`כ חנין זועבי כי `לאנשים שבאים להרוג אין בעיה לגנוב. אני לא מופתעת בכלל`.
חברת הכנסת אמרה כי לאחר המשט היא שיגרה מכתב לשר המשפטים, השר לביטחון פנים ושר הביטחון - בו דרשה לחקור מדוע פריטים אישיים של משתתפי המשט - בין היתר של ערבים ישראלים - נלקחו מהם ולא הוחזרו. במקביל, שלח הארגון המשפטי `עדאלה` אף הוא מכתב, בו התייחסו לציוד של כלל נוסעי הספינה. לטענתה, שני המכתבים לא זכו לתגובה.

לדבריה, היא לא הופתעה מהפרסום והמשיכה לתקוף את ישראל. `כל המעשה שהיה על הספינה הוא מעשה פיראטי. עבריינות של מדינה שמכשירה את האווירה ומטפחת תרבות של עבריינות לשמה. אם תרבות כזו נותנת לגיטימציה להרג של אנשים, אז מה הפלא שגונבים חפצים מנוסעים שניתן להרוג אותם?`.

ח`כ זועבי טוענת, כי הביזה החלה עוד לפני שהספינה הגיעה לנמל אשדוד. `אני מכירה אישית אדם שעמד לידי ושאל איפה הכסף שלי. היו לו 2,000 דולר ו-2000 יורו. זה מוכיח מעל לכל ספק כי הגניבה החלה עוד לפני החרמת הספינה`.

`להיכן הכל נעלם?`

עוד טוענת זועבי כי ל-600 נוסעי הספינה היה ציוד רב, שכלל מחשבים ניידים, מצלמות וכסף מזומן. `להיכן הכל נעלם, אני שואלת? מיד לאחר השיט שלחתי מכתב בשם חברי ועדת המעקב העליונה, שהיו על הספינה, ובו פירטתי את כל הציוד שהיה עמנו. למעט פרטי לבוש, אף פריט לא חזר. זה בפירוש מעשה גניבה. כל החפצים בעלי הערך נעלמו`.

לדבריה, חברה שמתנהלת בכוחנות כלפי אזרחים חפים מפשע, צריכה לבוא בטענות רק לעצמה. `אין זו הפעם הראשונה שאנו שומעים כי שמו של צה`ל נקשר לאירועי ביזה ושוד. שמענו על אירועים שהתרחשו בגדה. עשרות מקרים של פלסטינים שנשדדו ובזזו את בתיהם ואת בתי העסק שלהם. אני שואלת - האם זו החברה שטוענת כי הצבא שלה הוא הצבא הכי מוסרי בעולם?`.

חקירת הפרשה מתמקדת בחשש ההולך ומתבסס כי אחד החשודים שיווק את המחשבים שנבזזו לשלושה חיילים אחרים, שלקח מהספינות קצין צה`ל לאחר ההשתלטות עליהן.

הקצין, בדרגת סג`מ, שימש עד לפני כחודש מפקד טירונים, אולם באחרונה הוחלט כי יסיים את תפקידו מסיבות שאינן קשורות לפרשה.
לפי החשד, לקח מהספינות את הלפטופים - בין ארבעה לשישה - ולאחר מכן פנה לאותו חייל מפקדה בבסיס, ואמר לו שהוא יכול למכור לו כמה מחשבים בזול. החייל ה`מתווך` קנה אותם ממנו, והחל לסחור בחלק מהם.

החייל, לפי החשד ההולך ומתבסס, יצר קשר עם כמה חיילים אחרים אותם הוא מכיר מהיישוב בו הוא מתגורר ומהשירות הצבאי, והציע להם לרכוש את המחשבים במחיר אטרקטיבי. לפני כחודשיים נערכו לפחות שלוש `עסקות`, שבמסגרתן מכר שלושה מחשבים ניידים לחיילים. החיילים הקונים הודו בחקירתם כי ביצעו את הרכישות, והחוקרים כבר החרימו מהם את המחשבים. מדובר במחשבים שלא נועדו לשוק הישראלי, ואין במקלדותיהם אותיות בעברית.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים