קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

השפלת פלסטינים בפייסבוק: גם מג"ב בקטע
walla
יהושע בריינר
18.08.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/1723422עדן אברג`יל לא לבד: אחרי שבתחילת השבוע פורסמו תמונות שהעלתה החיילת המשוחררת מאשדוד לעמוד הפייסבוק שלה, מסתבר שגם בקרב שוטרי מג`ב נפוץ המנהג הזה, כבר זמן רב. חלק מהתמונות אותן העלו השוטרים לקבוצת הפייסבוק `משמר הגבול זה החיל שלי`, מכילות צילומים מבזים של פלסטינים, ובחלק מהמקרים אף תיעוד של אלימות כלפיהם.


באחת התמונות נראה שוטר מג`ב בועט בעוצמה בפלסטיני. התמונה הוכתרה בכינוי `זונה בן זונה`, שעורר שביעות רצון בקרב המגיבים ותגובות בנוסח `חחחחחח`. בנוסף, קראו המגיבים למעלה התמונה להיזהר לא לסבך את השוטר המצולם עם המחלקה לחקירות שוטרים. בתמונה אחרת מצולם מצעד פלסטיני, בו עיבדו את התמונה כך שהדגלים ייראו כמו דגלי הגאווה, והיא מתויגת כ`כמה חיידקים בתמונה אחת`. בתמונה נוספת מתואר נכה על כיסא גלגלים בבילעין כ-`כלב`, `נכה מזדרגג בתחת` ו-`בן זונה`. התגובות לתמונה כוללות העלאת זכרונות נוסטלגית על המפגש עם נכים פלסטינים בהפגנות.

אמש פרסם הבלוג `סחים, הם בכל מקום` צילומים שפרסמה בפייסבוק החיילת עדן אברג`יל, בהם היא מתועדת לצד עצירים פלסטינים כפותים ומכוסי עיניים. באלבום תמונות בשם `צבא - התקופה הכי יפה בחיי` מתועדים החיילת וחבריה בתמונות משירותם הצבאי. בין עשרות תמונות ההווי הרגילות כלולות גם שתי תמונות בהן מצולמת החיילת לצד עצירים פלסטינים שידיהם קשורות באזיקונים ועיניהם מכוסות בפלנלית. בשתי התמונות מדגמנת החיילת חיוכים לצד העצירים, במראה של שמחה לאיד. לפי הכיתוב הדיגיטלי המופיע על התמונות – הן צולמו בשנת 2008. חבריה של החיילת ברשת החברתית פרסמו תגובות הומוריסטיות ומפרגנות על התמונות.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים