קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בני הזוג הבדואים הושפלו במשכן הנשיא: "זו טראומה"
nrg
שמעון איפרגן
19.08.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/146/676.html


נורי אלזיאדנה אב שכול מרהט שבנגב ואב לשני ילדים המשרתים בצבא הגיע אמש (ג`) למשכן הנשיא מטעם משרד הביטחון ונשיא המדינה כנציג המשפחות השכולות של המגזר הבדואי בנגב, לארוחה חגיגית של שבירת צום הרמדאן. אלזיאדנה ואשתו הפלסטינית עברו חוויה לא נעימה מאחר שמאבטחי המשכן מנעו מהם מלהיכנס.

אלזיאדנה הגיע לבית הנשיא יחד עם אשתו ובנם הפעוט בן החודש וחצי. כאשר ביקשו להיכנס פנימה, המאבטחים החלו לערוך חיפוש על אשתו של אלזיאדנה משום שהיא נושאת תעודת זהות פלסטינית.

`הם התייחסו לאשתי יותר גרוע מאשר למחבלת מתאבדת. הם עיכבו אותה במשך שעה וחצי. המאבטחות הפשיטו אותה מבגדיה`, סיפר אלזיאדנה בשיחה עם nrg מעריב.

הוא הוסיף: `הסברתי להם שאני אב שכול, שמדובר באשתי, שהילדים משרתים בצבא ויש לה אישור לשהות בישראל, אבל זה לא עזר`. לדבריו, הוא חש מושפל ונבוך שכן במקביל המאבטחים אף החרימו את אבקת החלב של התינוק כדי לבדוק שלא מדובר ברעל.

עוד הוא סיפר כי כאשר התלונן על הבדיקה הממושכת, פנה אליו אחד המאבטחים ואמר לו: `אם לא טוב לך אתה יכול ללכת`. הוא הוסיף כי האירוע גרם לו ולבני משפחתו מפח נפש. `לא נסעתי שלוש מאות ק`מ לבית הנשיא כדי לאכול ארוחת ערב. נסעתי כדי לייצג בכבוד משפחות שכולות. זה היה בשבילי כבוד להגיע לבית הנשיא`, אמר.

`הנשיא התנצל ולא נתן לי לדבר`
בעקבות התקרית הלא נעימה התקשר נשיא המדינה שמעון פרס אל אלזיאדנה והתנצל עמוקות על האירוע. הנשיא הביע צער עמוק על התקרית והזמין את אלזיאדנה באופן אישי אליו למשכנו יחד עם כל בני משפחתו.

`הנשיא התקשר אלי ודיבר, דיבר, דיבר. אני לא הצלחתי לדבר אתו. הוא לא נתן לי דיבר. התנצל. אבל מה שקרה זה לי לאשתי ולתינוק זה טראומה לכל החיים`, סיפר אלזיאדנה.

בתגובה לאירועים מסרה דוברת משכן הנשיא, איילת פריש כי `בבית הנשיא מצרים

מאד על המקרה. מנכ`לית בית הנשיא הורתה על בדיקה מעמיקה של האירוע. נשיא המדינה התקשר אישית לאלזיאדנה וביקש להתנצל על מה שאירע`.
בנוסף היא הדגישה כי `יחידת האבטחה והבידוק פועלים אך ורק על פי הוראות ברורות של השב`כ ומרגע שמכשירי האבטחה צפצפו, הפעילו המאבטחים את נוהל הבידוק כמקובל`. גורמים במשכן ציינו עוד כי הנשיא פרס והמנכ`לית כלל לא ידעו על מה שהתחולל בכניסה למקום והם למדו את כל שאירע מכלי התקשורת.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים