קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דיווח: הקוורטט לא ידרוש להקפיא הבנייה
walla
מאת: מערכת וואלה! חדשות
19.08.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/1723914הקוורטט צפוי לפרסם מחר הודעה הקוראת לישראל ולפלסטינים להיכנס למשא ומתן ישיר, כך מסרו היום (חמישי) מקורות דיפלומטיים. על פי המקורות, בטיוטת ההודעה שגובשה על ידי הקוורטט – המורכב מארה`ב, האו`ם, האיחוד האירופי ורוסיה - לא יהיה מוזכר באופן מפורש הצורך בהקפאת הבנייה בהתנחלויות, כפי שהופיע בהצהרות הקוורטט הקודמות. עוד דווח כי בהודעה יצויין ששיחות השלום צפויות להגיע לסיומן בתוך כשנה.

עם זאת, המקורות דיווחו כי בטיוטת ההודעה נכתב כי `הקוורטט מאשרר את מחויבותו המלאה להצהרותיו הקודמות`, בהן נקראה ישראל לעצור את הבנייה בהתנחלויות. על פי המקורות, בטיוטה נכתב עוד כי `משא ומתן ישיר ודו צדדי שיפתור את כל נושאי הליבה יוביל להסדר שנידון בין הצדדים, שיסיים את הכיבוש, ותוצאותיו יהיו מדינה פלסטינית שחיה בשלום לצד ישראל`. עו דווח, שבטיוטה נכתב כי `המשא ומתן יכול להסתיים בהצלחה תוך שנה`, וכן כי `הצלחתו תדרוש את תמיכתם של מדינות ערב`.

ביום ראשון החליטו שרי השביעייה להתעלם מהצהרת הקוורטט הבינ`ל, בנושא פתיחת המשא ומתן הישיר בין ישראל והפלסטינים. את הצהרת הקוורטט, הגדירו שרי השביעייה כ`עלה תאנה` של הפלסטינים לדחות את המהלך. בנוסף, הוחלט להמתין לזימון של האמריקאים, שאמור להתקבל אצל הצדדים בימים הקרובים, לפתוח בשיחות ישירות במצרים או בוושינגטון.

חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני ד`ר סאיב עריקאת אמר ביום שני כי הוא אינו יודע מה צפוי להיות תוכנה של הודעת הקוורטט בעניין עקרונות המשא ומתן הישיר. עריקאת מתח ביקורת על כך שישראל הודיעה כי לא תאמץ את ההודעה, ואמר כי הפלסטינים ממתינים לשמוע את תגובת ישראל לאחר פרסומה, ואז יחליטו על צעדיהם.

בכיר פלסטיני אמר בשבת לעיתון `א-שרק אל- אווסט` כי הרשות מצפה מהקוורטט לפרסם הודעה המביעה תמיכה במשא ומתן ישיר ומאשרת הצהרה קודמת של הפורום. במסגרת ההכרזה מצפים הפלסטינים כי הקוורטט יחזור על קריאתו לישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות, ובכלל זה בירושלים, ולהגיע תוך שנתיים להסכם שלום כולל שיוביל להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב