קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גורמים בממשל אובמה: בנייה תותר רק בגושי ההתיישבות
nrg
אלי ברנשטיין
26.08.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/149/547.html?hp=1&loc=8&tmp=2740האם נמצאה הנוסחה שתרצה גם את הפלסטינים, הדורשים את המשך ההקפאה כתנאי לשיחות וגם את המתנחלים, המתעקשים לחדש את הבנייה ב-26 לספטמבר? מקורות בוושינגטון אמרו אתמול (ד`) למעריב כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע להבנות עם גורמים בכירים ביותר בממשל האמריקאי, לפיהן ישראל תוכל להמשיך לבנות בגושי ההתנחלויות, אותן היא לא מתכוונת לפנות גם במסגרת הסכם שלום. יחד עם זאת, על פי סיכום זה, הבנייה בהתנחלויות המבודדות תיפסק. בשיחות, שהתקיימו בימים האחרונים בין נתניהו ויועציו לבין הבית הלבן ומזכירות המדינה האמריקאית, באשר למדיניות הבנייה ביהודה ושומרון עם תום מועד ההקפאה, אמר גורם אמריקאי בכיר מאוד לנתניהו במפורש: `תמשיכו לבנות היכן שאתם מתכוונים להשאיר את ההתנחלויות`.

עם זאת, הגורם האמריקאי ציין שעל ישראל להמשיך ולא לבנות בהתנחלויות המבודדות, שאותן ישראל תפנה קרוב לוודאי במסגרת של הסדר שלום עם הפלסטינים.

מדובר בנוסחה שהעלה השר לענייני מודיעין, דן מרידור, החבר בשביעייה ושל השר הממונה על שיפור השירות לציבור, מיכאל איתן.

נראה שגם שר הבטחון, אהוד ברק, מסכים לנוסחה זאת, לפחות לדברי שר החוץ, אביגדור ליברמן. ליברמן אמר אתמול לרשת ב`: `ברק מקבל את הנוסחה שאפשר לבנות בגושי ההתיישבות עם תום ההקפאה`.`נתניהו יחטוף בפרצוף את כל הסיפור הזה של ההקפאה`
מקורביו של שר בכיר בשביעייה אמרו למעריב:ש`ההערכה היא שנתניהו אכן יפעל להמשיך את ההקפאה בהתנחלויות המבודדות, במקביל לחידוש את הבנייה בגושי ההתיישבות`.

עם זאת, הוסיפו המקורבים, רבים משרי השביעיה מתנגדים נחרצות למתווה זה. `נתניהו יחטוף בפרצוף את כל הסיפור הזה של ההקפאה`, אמרו.

בתוך כך, גובר זרם הבכירים בבית הלבן, שיגיע בימים הקרובים לירושלים ולרמאללה, במטרה לנסות ולסגור כמה שיותר פינות בסוגיות שונות, כדי להבטיח את הצלחת השיחות הישירות, אותן ישיק נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בשבוע הבא בוושינגטון.

אתמול הגיע לישראל ראש אגף המזרח התיכון במועצה לביטחון לאומי בבית הלבן, דן שפירו, ונפגש עם נציגי הפלסטינים.

היום ייפגש שפירו עם הצד הישראלי, כולל עם שליחו המיוחד של נתניהו למשא ומתן, עו`ד יצחק מולכו. היום יגיע לישראל בכיר אחר בבית הלבן, דניס רוס, המקורב מאד לנשיא אובמה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית