קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קול קורא בעקבות ההודעה על פתיחת השיחות
החברים של ג`ורג`
יריב אופנהיימר
25.08.10
http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/
זה היה צפוי וידוע מראש. הציבור הישראלי והציבור הפלסטיני לא עצרו את נשימתם לאור הודעת ארה`ב על תחילת השיחות הישירות, ורוח קרירה של סקפטיות מהולה בציניות מזרח-תיכונית מילאה את השיח הציבורי. הימין מצידו לא יוצא במחול שדים נגד כל סיכוי לפריצת דרך מדינית, והשמאל לא נזעק לכיכרות לתמוך במימוש הסיכוי לשלום. דווקא באווירה ציבורית כל כך סקפטית, חייבים להשמיע קול רם וברור שיקרא לנתניהו להמשיך את ההקפאה ולקדם ברצינות את ההזדמנות אחרונה להשגת פתרון שתי המדינות.

אם בכל הקשור לשיחות עדין אפשר לטייח, להעביר את הזמן ולהתחמק מהחלטות קשות, הרי שבכל הקשור לבנייה בהתנחלויות, הגיע שעת המבחן הגדולה של הממשלה הנוכחית. גם נתניהו יודע כי אם וכאשר יחליט שלא להאריך את תקופת ההקפאה, באופן אוטומטי יתחילו המתנחלים לבנות כ- 5,000 יחידות דיור בכל רחבי הגדה. מדרום הר חברון ועד להר ברכה, מבית אל ועד עפרה, המנופים וכלי העבודה יחזרו להיות חלק מהסקיי-ליין של השטחים.

את מה שברור לכל העולם ולמחצית מהציבור הישראלי, חייבים להבהיר גם לנתניהו ולברק. המשך הבנייה בהתנחלויות יפגע בראש וראשונה באינטרסים הישראלים, וימית אסון על מדינת ישראל בהווה ובעתיד. בשטחים מתגוררים כבר היום למעלה מ- 300,000 מתנחלים. המצב כמעט בלתי הפיך ואם יש עדין דרך להגשים את חזון שתי המדינות, היא תיעלם סופית לאחר עוד גל של בנייה מאסיבית ברחבי הגדה.

ניסיון העבר כבר הוכיח: כאשר ההמונים אומרים את דבריהם, גם המערכת הפוליטית מיישרת קו ומקבלי ההחלטות מושפעים. ובגדול. השמעת קול ישראלי ברור מול מסעות ההסברה וההפחדה של מועצת יש`ע ונערי הגבעות הכרחי וקריטי לעצירת ההתנחלויות. נתניהו עוד לא החליט וניתן להשפיע על עתיד המדינה. הפגנות דוגמת הפגנת שלום עכשיו היום, באתר הבנייה בהתנחלות טלמון, יכולה לפתוח את השיח הציבורי ולהחזיר לאופנה את העמדה המצדדת בהמשך ההקפאה ופתיחת משא ומתן רציני לשלום. דווקא במאבק הסיזיפי והקשה מול הימין אסור להרים ידיים ולהישאר אדישים. דווקא במאבק החשוב ביותר על עתידה ואופייה של מדינת ישראל חייבים להשפיע. שאלת ההקפאה איננה שאלה טכנית או משנית, שאלת המשך ההקפאה תכריע האם ישראל והפלסטינים הולכים לכיוון של פתרון שתי המדינות וסיום הכיבוש או לעבר עימות עקוב מדם ובסופו מדינה דו לאומית מסוכסכת ואלימה. בשאלות קיומיות שכאלו לא אובמה יעשה עבורנו את העבודה. בשאלת מדיניות ההתנחלויות, האחריות ללחץ על נתניהו וממשלתו, הייתה ונותרה על כתפינו, הציבור הישראלי.

לסיום, אני מזמין אתכם לעקוב אחרי פעילות `שלום עכשיו` ולהצטרף למאמץ למנוע את המשך הבנייה בהתנחלויות.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית