קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ההפגנה בסילוואן ב 01.09.10 - אלימות המשטרה
justjerusalem
ערן אפרתי
01.09.10ההפגנה בסילוואן היום התחילה בכמאה מפגינות ומפגינים שניסו להגיע לכניסה של מרכז המבקרים של עיר דוד ברחוב וואדי חילווה שם התקיים כנס הארכיאולוגים של עמותת אלע`ד.
משטרת ישראל מנעה את התקרובתן של המפגינות לכניסה למרכז המבקרים, וחסמה את רחוב וואדי חילווה במחסומים משטרתיים כך שההפגנה נעמדה מאוחריהם. קראנו ססמאות כגון `אין קדושה בעיר כבושה`, `כיתות לימוד לילדים לא שמירה למתנחלים` `עיר דוד זה אלעד, אל תתנו לגזל יד`. חלק מהפעילים הצליחו לעבור את המחסום המשטרתי וניסו להכנס למרכז המבקרים ונהדפו בכוח ונגררו חזרה אל מעבר למחסום.

אחרי שהמשכנו לעמוד ולצעוק ססמאות זמן מה, אחד השוטרים החליט לדחוף פתאום את המחסום המשטרתי על דניאל, דחף אותו, התנפל עליו וניסה לעצור אותו דבר שגרר את שאר כוחות מג`ב גם כן להכנס ולהכות את המפגינים. דניאל נעצר אחרי שדרכו על ראשו, שברו לו את המשקפיים ובאופן כללי מחצו אותו היטב.

מתנחל שעבר מכיוון הכנס והמשטרה נתנה לו לעבור, חזר מכיוון המפגינים עם רכבו וניסה לדרוס את הפעילים ואף פגע בכמה מאיתנו. אבי כהן סירב לעצור אותו על אף שהוא ראה את כל הנעשה והיה ברור שמדובר בניסיון דריסה.

מאוחר יותר ההפגנה כולה ירדה למעיין במורד וואדי חילווה וקראו למסיירים בקרבת מקום סיסמאות בגנות השימוש בארכיאולוגיה לטובת ההתנחלויות.
קבוצה של פעילות המשיכה וניסתה להכנס לכנס. חמישה מפגינים נעצרו על שניכנסו לאיזור הכנס על אף שהכנס פתוח לציבור הרחב וכל השטח הוא שטח ציבורי. מספר מפגינים נוספים קראו סיסמאות בכניסה למתחם ופעיל נוסף נעצר. קבוצה נוספת של פעילות קראו מהשביל מעל הכנס כדי להסב את תשומת ליבן של הארכיאולוגים לעוול שנעשה במקום, חלקן הצליחו לרדת יותר לכיוון הכנס ונהדפו בכוח חזרה אל שאר הקבוצה. לבסוף כוחות מג`ב החליטו לדחוף את המפגינות אל מחוץ לשכונה והדפו אותן בכוח, הפילו אותן לריצפה ועצרו מפגינה נוספת.

לאחר מכן, הוזמנו כולנו לארוחת איפטאר במרכז המידע של ואדי חילווה - היה כיף!

ליהי ואני המשכנו לתת עדות על המעצר האלים של דניאל, דבר שנגמר בכך שהחוקר שלי שאל אותי אם אני נהנה להרביץ לשוטרים... חבל שלא הסברתי לו שפעם אחרונה שפעלתי באלימות הייתה בצבא :)

--
ערן אפרתי
תחקירן שוברים שתיקה
0509266295
eran@shovrimshtika.org
אלימות המשטרה - צילומים מההפגנה :Silwan photos - http://twitpic.com/photos/ibnezra


* מחר בבוקר יתקיים הדיון בהארכת מעצרם של העצורים בבית משפט השלום. נדע שעה מדוייקת רק מחר בבוקר אך כולם מוזמנים להגיע לבית משפט השלום לקראת 9:30 לדיון של משפחות חאנון וראווי, ובאותה הזדמנות לעודד את רוחם של העצורים לקראת הדיון שלהם.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית