קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פתח מאשים את חמאס בניסיון לבצע הפיכה בגדה
walla
ניר יהב
09.09.10
http://news.walla.co.il/?w=/2/1731233
בעקבות גל המעצרים של אנשי חמאס בגדה לאחר פיגוע הירי בהר חברון, מאיימים בארגון לפגוע באנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים. בפתח רואים בכך ניסיון הפיכה.
פתח מאשים את חמאס בניסיון לבצע הפיכה גם בגדה המערבית, בדומה למה שעשה ברצועת עזה. דובר פתח אחמד עסאף אמר היום (חמישי) כי האיומים של חמאס לפגוע במנגנוני הביטחון הפועלים בגדה לאור גל המעצרים הנרחב `מבטאים את כוונת הארגון להשלים את תכניתו לבצע הפיכה`. עסאף האשים את חמאס בניסיונות להקים חוליות בגדה `שמטרתן לפגוע בבני העם הפלסטיני, ברשות הפלסטינית ובארגון פתח`. לדבריו, `חמאס עושה שימוש בדת וסוחרת בסיסמאות של התנגדות כדי להשיג מטרות פנים-פלסטיניות הפוגעות באינטרס המפלגתי שלה`.

דבריו של עסאף באים על רקע איום שהשמיע אמש חמאס על הרשות הפלסטינית. דובר הארגון פאוזי ברהום אמר כי מעצרם של מבצעי הפיגועים בצומת בני נעים ובצומת רימונים `רק הגבירו את נחישותו של חמאס להמשיך בהתנגדות ולפגוע באויב הציוני`. הוא האשים את הרשות בבגידה ובסיוע לאויב וקרא ליתר הפלגים להתעמת עם הרשות.

הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, אף הגדילה ואיימה `שלא לשתוק לנוכח המעצרים נגד פעילי הארגון בגדה`. הזרוע רמזה עוד כי בכוונתה להמשיך בניסיונות ההפיכה בגדה כשהבהירה כי אנשיה יכו בגדה כל אימת שיחפצו בכך.

אתמול דיווחו מקורות פלסטינים לעיתון `אל-קודס אל-ערבי` היוצא לאור בלונדון כי הרשות הפלסטינית דחתה את בקשתה של ישראל להסגיר לידיה את העצורים הפלסטינים החשודים בביצוע שני הפיגועים. בשבוע שעבר נהרגו ארבעה ישראלים בפיגוע ירי בסמוך לחברון. בפיגוע אחר ליד רמאללה נפצעו שני ישראלים אחרים.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב