קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"נתניהו התחייב להאריך ההקפאה ב-8 חודשים"
מאת ניר יהב
מערכת וואלה! חדשות
אתר וואלה!
12.9.10
http://news.walla.co.il/?w=/2/1731651

`ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן לממשל האמריקאי הבטחה להמשיך בהקפאת הבנייה בהתנחלויות בגדה המערבית למשך שמונה חודשים נוספים, אך מבלי להכריז על כך בפומבי` – כך דיווחו הבוקר (ראשון) מקורות דיפלומטיים לעיתון הלבנוני `א-נהאר`. בכך, לטענת המקורות, יתאפשר לממשלת ישראל ולרשות הפלסטינית לחדש את המשא ומתן מבלי שיוצבו בפניהם מכשולים.

על פי הדיווח, נתניהו הודיע לממשל האמריקאי שבכוונתו להמשיך בהקפאה עוד לפני קיום הטקס הרשמי להשקת המשא ומתן הישיר שהתקיים בוושינגטון ב-2 בספטמבר. זאת כדי לאפשר לצדדים להכריז על חידוש המגעים. המקורות העריכו כי המשך הקפאת הבנייה בהתנחלויות עשויה להביך את נתניהו אולם הוא יכול להסביר זאת בכך שהוא וממשלתו הם אלה שביקשו לחדש את השיחות הישירות.


אתמול מסרו גורמים מדיניים לוואלה! חדשות כי בין ישראל לפלסטינים התגלעו חילוקי דעות על הנושאים שידונו בפתח המגעים. הגורמים אמרו כי בעוד שהפלסטינים דורשים לפתוח את השיחות בנושא הגבולות, ישראל דורשת שהנושאים הראשונים עליהם ידברו במסגרת המשא ומתן יהיו סידורי הביטחון, ההכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי וקץ הסכסוך.

עם זאת, ההערכה היא כי למרות חילוקי הדעות, הצדדים יגיעו להסכמה בנושא עד לפגישה, שתיערך ביום שלישי בשארם א-שייח` בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו`ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן


ת.ק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד