קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דיווח: י-ם תעביר לדמשק מפות נסיגה מהגולן
walla
ניר יהב
16.09.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/1733653
אתר לבנוני דיווח כי ישראל תעביר לסוריה מפות של הגולן עליהן משורטטים אזורים מהם היא מוכנה לסגת. על פי המפות, ישראל תיסוג אל `קו המדרונות`, שיאפשר לכבוש מחדש את הרמה בקלות.

על פי הדיווח, מיטשל יעביר לאסד את המפות בצירוף תנאיה של ישראל לחידוש המו`מ
השליח האמריקאי למזרח התיכון ג`ורג` מיטשל יעביר לנשיא סוריה בשאר אסד מפות שקיבל מראש הממשלה בנימין נתניהו ובהן מופיעים שטחים מהם מוכנה ישראל לסגת במסגרת הסכם שלום עם סוריה – כך דיווח היום (חמישי) אתר החדשות הלבנוני `Now Lebanon` המסתמך על מקורות ישראלים. באתר דווח עוד כי מיטשל צפוי להעביר לאסד גם את התנאים הישראלים למשא ומתן עם סוריה.

על פי הדיווח, נתניהו הציג את המפות הללו לנשיא ארה`ב ברק אובמה בפגישתם לפני שלושה חודשים וכן לנשיא צרפת ניקולא סרקוזי. `נתניהו מתנה את חידוש שיחות השלום בכך שאסד יאמץ טיוטת הסכם שלום דומה לזו שחתם עליה נשיא מצרים אנואר סאדאת עם ישראל`, אמרו. `בנוסף הוא דורש שאסד יתחייב לנתק את קשריו עם אירן ולהפסיק את התמיכה בחיזבאללה, חמאס, הג`יהאד האיסלמי וארגוני טרור נוספים הפועלים בסוריה`.

הגורמים מסרו כי על פי המפות שהעביר נתניהו למיטשל, מוכנה ישראל לסגת אל הקו המכונה `קו המדרונות`, כך שהיא תיסוג לאזור שיאפשר לה לשוב ולהשתלט צבאית ובמהרה על רמת הגולן אם הסכם השלום יופר. עוד עולה מהמפות כי ישראל תסכים לסגת לאזור המרוחק 2.5 קילומטר מנהר הירדן.

הנסיגה ל`קו המדרונות` תקנה לישראל שני יתרונות אסטרטגים: האחד, שליטה על נהר הירדן מצדו המזרחי והמערבי ובכך תהיה לישראל אפשרות לחדור לגולן בקלות אם ידרדר המצב הביטחוני. השני, אפשרות לזהות בקלות פעילות או עיבוי של הכוחות הסורים בסמוך לגבול. לטענת המקורות, האמריקאים מציעים שהנסיגה הישראלית תתבצע בשני שלבים בהפרש של מספר שנים זו מזו.ד נ

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב