קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"אני מכיר את הכלבות האלה... שיעמדו בצד" (הכוונה אלינו)
מאת רויטל ס`, רחל ח` (מדווחת)
מחסום Watch
10.9.2010
http://machsomwatch.org/he/reports/checkpoints/15/09/2010/afternoon/15905

מחסום בזק 10:10
עברנו. איש לא שם לב אלינו. השומרים משוחחים ביניהם. קני הרובים אינם מכוונים אל מול התנועה (אין תנועה)
החלטנו להתחיל במחסום חמרה.

10:30 מחסום חמרה
חיילת (או שתיים) + 3 חיילים. לצד הסככה מונחת מסגרת של קרוסלה מפורקת, ליד קיר אחר מונחות אצבעות הקרוסלה.יש תנועת מכוניות,והרבה מוניות. האנשים לבושים חגיגי, הרבה ילדים. היו שנסעו לחתונה והיו שעברו לכבוד החג. כולם נבדקו. גם הילדים הצעירים למדו את מלאכת הסרת החגורה והשחלתה לאחר המעבר (בתמונה משמאל).

רמקול: `תעלו תעלו חמסה חמסה`. המכוניות ממתינות 2-3 דקות עד שנקראות לעבור. להפתעתנו, אחד הטרנזיטים עבר כשבתוכו 3 או 4 ילדים קטנים שלא נדרשו לצאת מהרכב ולעבור את הבידוק ברגל. אנשים שהגיעו מג`נין בדרכם לכפר נאג`י סיפרו שהדרך עברה ללא בעיות.
11:20 עזבנו

11:45 תיאסיר שנה טובה. `אני מכיר את הכלבות האלה` (הכוונה אלינו)
על שער הבסיס ברכה מטעם `דוכיפת משפחה לוחמת` לפלוגה המבצעית 94 `הדרקונים השחורים`. אנו משערות שהתקיים שם איזשהו מפגש רעים. מסביב לצפרדע (מיכל הזבל) זרוקים המון קופסאות שימורים ובקבוקים משומשים. מישהו ניסה לשרוף את האשפה והיא מפוזרת. אנחנו שומעות את מגדל התצפית, חייל (`אנחנו מדוכיפת`) מגיע אלינו ושואל למעשינו שם, אחריו מגיע המפקד (סמל ראשון). `מי אתם? אני רוצה תעודות זהות`. אנחנו מצביעות על התג שלנו. המפקד לא משתכנע וקורא בקשר `חפירה לחסם, חפירה לחסם...` הקשר אינו משיב לו. הוא ממשיך: `למה אתן הולכות? זה לא מנומס. זה המחסום שלי ואתם צריכות להראות תעודות.` עצרנו כדי לברר את עניין הבעלות שלו על המחסום. הוא תיקן ואמר שהוא המפקד. תוך כדי כך הגענו למעלה אל מקומנו הקבוע. המפקד ממשיך וקורא `חפירה לחסם, חפירה לחסם... `
במקום נראים 4 חיילים. אחד בתצפית, אחד בעמדת הכביש, אחד בעמדת הולכי הרגל והמפקד. דלת השירותים מתנפנפת וחורקת. גם כאן עוברות מכוניות ומוניות. כלם חגיגיים. `תעל הון ואחד ואחד...` גם כאן ילדים צעירים מסירים חגורות ומשחילים אותן ביציאה, תוך כדי הליכה-ריצה למטה.
בינתים הקשר מכריז: `אני מכיר את הכלבות האלה! אלה שיעמדו בצד, שלא יפריעו לכם בעבודה זה הכל.`
`מה הוא אמר? הם לא יותר מדי קרובות?`

החיילים בעמדת הולכי הרגל מפצחים גרעינים. החייל בעמדת הכביש מקפיד להניח את הסיגריה שלו לפני שהוא ניגש אל נהגי המכוניות. בעת המעבר מערבה, הנהגים מושיטים לו לבדיקה את התעודות של כל הנוסעים.

12:15 אנחנו מתחילות לזוז. המפקד מבקש לדעת למה שלא נישאר איתם עד לסוף המשמרת בשעה 14:00.

12:30 מחסום בזק
נשמרים כללי הטקס:
מה נשמע?
נפלא!!!

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב