קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

למי מותר לשוב, ולאן?
מאת יוסי דהאן
העוקץ
3.10.10
http://www.haokets.org/default.asp?PageID=10&ItemID=4967

בעוד כתבינו ופרשנינו, הרציניים שבהם, אוחזים עט בין אצבעותיהם כאילו סיימו הרגע לפתור משוואה עם תשעה נעלמים, מפריחים מגוון ספקולציות על סירובו של נתניהו להקפאת הבנייה השטחים, הקפאה שכפי שדיווח דרור אטקס מעולם לא התרחשה, ובעוד מכונת הספינים של נתניהו מייצרת מידי יום מצגי שווא של משא ומתן, בפועל בירושלים מתבצעת מדיניות חילופי האוכלוסין עליה הכריז בנאום נוסח אחמדינג`אד, העבריין המועד המשרת כיום גם כשר החוץ של מדינת ישראל. מדיניות חילופי אוכלוסין שזוכה ללגיטימציה של בית הדין הגבוה לצדק.

בעתיד לכשיתועדו העוול והאיוולת של הכיבוש, פסקי הדין של שופטי בית המשפט העליון יהוו מקור חשוב להבנת הצדקתם.

ביום שישי האחרון הצטרפתי לכמה עשרות מפגינים בשייח ג`ראח, מארגני המחאה בחרו לצעוד השבוע מסביב למתחם אום-הארון, מתחם הצמוד לכביש מספר 1. המתחם, כפי שמסבירים מארגני `סולידריות שייח ג`ראח`, מהווה יעד אטרקטיבי במיוחד עבור המתנחלים שכן הוא מחבר בין מערב העיר למובלעות ההתנחלות בצפון מזרח העיר הפלסטיני.

השבוע, כמו בפעמים קודמות העניק בית המשפט העליון לגיטימציה חוקית לפינוין של עשרים משפחות החיות במתחם מזה עשרות שנים. בית המשפט קיבל את טענות הבעלות של ארווין מוסקוביץ`, איל קזינו ממיאמי, ויהודים נוספים, שהבעלות על הקרקעות במתחם היא יהודית. בבסיס שלל הפלפולים המשפטיים של פסיקת בית המשפט העליון עומד עקרון מרכזי: כל יהודי יכול לזכות בקרקעות שהיו שייכות לאבות אבותיו לפני דורות, בעוד למי שהוא ערבי אין סיכוי כזה. אם מבטלים את ההפליה הברורה שבבסיס העיקרון, הרי שהעיקרון הזה צריך להדיר שינה מעיניו של כל ציוני. כיוון שאם אדם יכול לזכות בזכות קניינית של קרקעות ונכסים שהיו בבעלות משפחתו לפני דורות, ואם מבטלים את ההפליה הבוטה והשרירותית שבבסיס הכלל שבית המשפט פועל על פיו, כל ערבי שביכולתו להציג ראיות שקרקעות ונכסים, שנמצאים עתה בבעלות יהודית, היו בבעלותו, למשל ביפו או רמלה לפני 1948, יהיה זכאי לקרקעות ונכסים אלו. כלומר, מיישום אוניברסאלי ונייטרלי של הכלל, תכונות שהן ממהותו של כל חוק במדינה דמוקרטית, ליהודים יש הרבה יותר מה להפסיד.

התהלוכה מגיעה לכביש מספר 1, מהבניינים ממול מגיעים במהירות מספר תושבים חרדים, הם עומדים מול המפגינים מקללים, קוראים קריאות גזעניות ומבצעים תנועות מגונות. חלקים גדלים והולכים מקהילת יראי השמיים הללו, הפכו בשנים האחרונות ללאומנים חשוכים, גזענים בוטים ועובדי אלילים. התהלוכה מתפזרת ואנשי הקבוצה החרדית חוזרים במחלצות השבת שלהם לשכונתם, הם ממהרים לבית הכנסת לתפילת ליל שבת.

ת.ק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

חמש סיבות טובות להצביע מרצ
פעמון אזעקה – אם מרצ לא תהיה בכנסת, לנתניהו ובן גביר יהיו 61 מנדטים להרכיב ממשלה
פשיעה יהודית