קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ילד בן 13 מחברון שוחרר למעצר בית לאחר שבועיים במעצר
המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית

04.10.2010

http://alternativenews.org/hebrew/index.php/news/human-rights/163--13-שישי, 01 אוקטובר 2010 12:57 המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית השר הפלסטיני לענייני אסירים עיסא קרעקע ביקר ביום שישי את משפחתו של כרם ח`אלד דנה, בן 13, יום לאחר שהילד שוחרר מהכלא הישראלי.כרם דנה, המתגורר בהשכונת וואד אל בוסתן בחברון, נלקח מביתו על ידי צה`ל ב-22 בספטמבר, בטענה שזרק אבנים לעבר מתנחלים בדרכו הביתה מבית הספר.דנה הוא אחד מ-280 ילדים מתחת לגיל 18 היושבים בבתי הכלא בישראל. לדבר קרעקע מאז שנת תחילת האינתיפאדה השנייה 8000 קטינים נעצרו על ידי כוחות צה`ל.עורכי דינו של דנה טוענים שהוא עונה והוחזק במשך שישה ימים במרכז של בבית המעצר עופר לפני ששוחרר בעברות של 3,000 שקלים למעצר בית לתקופה של חמישה חודשים. תנאי השחרור למעצר הבית אוסרים על כרם דנה ללכת לבית הבית.`כל מדינה שעוצרת ילדים קטנים היא מדינה החוששת מהעתיד`, אמר קרעקע למשפחה במהלך הביקור.בנוסף לכך קרעקע האשים את ישראל בהפרת החוק הבינלאומי ואמנות האו`ם המבטיחות את זכויותיהם של הילדים.
השר הפלסטיני לענייני אסירים עיסא קרעקע ביקר ביום שישי את משפחתו של כרם ח`אלד דנה, בן 13, יום לאחר שהילד שוחרר מהכלא הישראלי.


כרם דנה, המתגורר בהשכונת וואד אל בוסתן בחברון, נלקח מביתו על ידי צה`ל ב-22 בספטמבר, בטענה שזרק אבנים לעבר מתנחלים בדרכו הביתה מבית הספר.


דנה הוא אחד מ-280 ילדים מתחת לגיל 18 היושבים בבתי הכלא בישראל. לדבר קרעקע מאז שנת תחילת האינתיפאדה השנייה 8000 קטינים נעצרו על ידי כוחות צה`ל.


עורכי דינו של דנה טוענים שהוא עונה והוחזק במשך שישה ימים במרכז של בבית המעצר עופר לפני ששוחרר בעברות של 3,000 שקלים למעצר בית לתקופה של חמישה חודשים. תנאי השחרור למעצר הבית אוסרים על כרם דנה ללכת לבית הבית.


`כל מדינה שעוצרת ילדים קטנים היא מדינה החוששת מהעתיד`, אמר קרעקע למשפחה במהלך הביקור.


בנוסף לכך קרעקע האשים את ישראל בהפרת החוק הבינלאומי ואמנות האו`ם המבטיחות את זכויותיהם של הילדים.
א.ס.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים