קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

צה"ל חוזר למדיניות ה"סיכול הממוקד", שני הרוגים בחברון
מאת המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית
9.10.10
http://alternativenews.org/hebrew/index.php/news/human-rights/182-q-q-q-

מוקדם בבוקר יום שישי כוחות צה`ל בשיתוף שירות הביטחון הכללי ומשמר הגבול הרגו שני פעילים פלסטינים בחברון. אחד ההרוגים הוא נשאת אל כרמי, בן 33, והשני הוא מאמון נתשה, בן 24, שניהם תושבי העיר. לטענת הצבא שניהם היו מעורבים בפיגוע הירי בצומת בני-נעים, מזרחית לחברון, ב-31 באוגוסט בו נהרגו שני מתנחלים.

לדברי תושבי חברון במהלך הפעולה הצבא הטיל עוצר על העיר תוך כדי ירי. לאחר מכן כיתרו שלושה בתים בבעלות רדוואן אר-רג`בי, סעדי ברוואן ואיוב ר`יית` והחלו להרוס את הגדרות המקיפות אותם.

הצבא מוסר שבמהלך המבצע התפתח קרב יריות עם הפעילים הפלסטינים בו נהרג אחד מהם. הפעיל השני התבצר בתוך בית וסירב להסגיר את עצמו. לאחר שימוש בכלים הנדסיים להרס של הבית, נמצא גופתו של הפעיל הפלסטיני בין הריסות הבניין. בנוסף, שישה פעילים אחרים נעצרו.

שני ההרוגים נחשבו למפקדים בכירים בחמאס. נשאת אל כרמי השתחרר מהכלא הישראלי באוגוסט 2009. מאמון נתשה נעצר במהלך 2008 למספר חודשים בשל חברות בארגון החמאס.

לדברי בשאר אל כרמי, אחיו של נשאת אל כרמי, לפני כחודש ישראל הציע לאחיו לצאת אל הגולה לחמש שנים אך זה סירב. בשאר אל כרמי מוסיף שכוחות הביטחון חיפשו את אחיו מאז פיגוע הירי ב-31 באוגוסט.

המערכת הפוליטית הפלסטינית מגנה את פשיטת צה`ל והריגתם של שני פעילים ערב כינוס ועדת השלום של הליגה הערבית.
ראש הממשלה המכהן של הרשות הפלסטינית ברמאללה, סלאם פיאד גינה את פשיטת צה`ל על חברון ואת הרג הפעילים `יהיו אשר יהיו תירוצים`. פיאד הוסיף שלא ניתן להשיג שלום על ידי הרג של פלסטינים בידי חיילים ישראלים. לדבריו פעילות ממין זה מסכנות את הפרויקט הלאומי הפלסטיני.

בנוסף פיאד קרא לקהילה הבינלאומית שלא לעבור בשתיקה על התעלמותה של ישראל מהדרישה של הרשות הפלסטינית להיות האחראית הבלעדית לביטחון באזורים בהם היא שולטת. ההפרה הישראלית של ההסכמים לגבי הסדרי ביטחון מחלישים את הרשות הפלסטינית `ואת הישגיה לשמור על הסדר הציבורי ועל שלטון החוק`.

במהלך יום שישי פלסטינים יצאו להפגין במחאה על פעילות צה`ל בחברון. עיקר ההפגנות היו בחברון, בה התקיים מסע הלוויה של שני ההרוגים, אך היו גם הפגנות על כביש 60 המוביל אל העיר ובחלחול הסמוכה.

הזרוע הצבאית של חמאס בריגאדות עז-א-דין אל קסאם הודיעו ביום שישי שיגיבו על הפעולה הישראלית.

דובר מטעם הבריגאדות, אבו עוביידה, אמר שהארגון שומר לעצמו את הזכות ` להגיב באופן המתאים לפשע הזה`. `הרציחות אלו`, הוא הוסיף, ` לא ישברו את כוח התנגדות של לוחמינו והם חופשיים להגיב בכל עת בכל מקום`.
מקור: המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית וסוכנויות

ת.ק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות