קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מצרים: נשקול לבקש מהאו"ם להכיר בפלסטין

AP
YNET
15.10.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3969826,00.html

עוקף דרך השלום: שר החוץ המצרי הודיע כי מדינות ערב שוקלות לבקש מהאו`ם להכיר במדינת פלסטין, אם ישראל לא תחדש את הקפאת הבנייה בהתנחלויות. אחמד אבו אל-רייט אמר הבוקר (ו`) את הדברים וציין כי פנייה של הליגה הערבית לאו`ם עשויה להתרחש כבר בחודש הבא.

`אם ישראל תמשיך לבנות, הליגה הערבית תשקול אופציות נוספות, כמו פנייה לאו`ם על מנת להכיר במדינה פלסטין`, אמר אבו אל-רייט, במהלך כינוס של `חברי פקיסטן הדמוקרטית` - אליו הגיעו נציגים מ-24 מדינות ומעשרות ארגונים בינלאומיים.בינתיים נראה כי פני ישראל הן להמשך הבנייה - בסתר ובשקט. אתמול הודיע משרד השיכון על פרסום מכרזים ל-3,500 יחידות דיור ברחבי הארץ, כ-240 מתוכן ברמות ובפסגת זאב - מעבר לקו הירוק. ל-ynet נודע כי על פי סיכום בין שר השיכון, אריאל אטיאס, ללשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ההודעה הוצנעה בצורה יוצאת דופן.

למרות הצהרותיו של נתניהו, במהלך חודשי ההקפאה עוכבו מכרזים לבנייה במזרח ירושלים, כדי למנוע משבר ביחסים עם ארצות הברית ועם הפלסטינים. הוא אף הורה לשרי הפנים והשיכון ליידע אותו על כל מכרז בעל רגישות מדינית, ולמעשה מנע את פרסום המכרזים.

מלשכת ראש הממשלה אישרו כי אכן יודעו על כוונת משרד השיכון לפרסם את המכרזים הרגישים. בסביבתו של נתניהו אמרו כי `אין הקפאה בירושלים, אלא רק מעקב של הלשכה כדי שראש הממשלה לא יופתע בעיתוי רגיש`. הפלסטינים הגיבו בזעם על הבנייה. מחזיק תיק ירושלים בפתח, חאתם עבד אל קאדר, אמר כי פרסום המכרזים מפוצץ את המאמץ האמריקני להציל את התהליך המדיני, `ותוקע את המסמר האחרון בארון המו`מ הגוסס`.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים