קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

משעל מפתיע: חמאס יקבל כל הסכם שיזכה לרוב
ynet
עלי ואקד
20.10.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3972618,00.html

השיחות הישירות בין ישראל לרשות הפלסטינית מוקפאות מאז חידוש הבנייה, אבל דווקא כעת מבהיר חאלד משעל שחמאס יסכים לקבל הסכם שלום - אם הפלסטינים יתמכו בו. ראש הלשכה המדינית בחמאס התראיין למגזין האמריקני `Newsweek`, ביקש מהממשל בארצות-הברית לקיים איתו מגעים ישירים וניבא כי המדינה הפלסטינית לא תקום בעתיד הקרוב.

משעל טען כי חמאס תהיה מוכנה לקבל כל הסכם שיושג בין ישראל לפלסטינים, אם זה יזכה לרוב בציבור הפלסטיני. בראיון ל-Newsweek הוא ביקש מהאמריקנים לקיים שיחות ישירות עם חמאס וציין כי תנועתו ממשיכה לקיים מגעים בלתי ישירים, כמו אלה שמתקיימים עם הנשיא האמריקני לשעבר קרטר.

בכיר חמאס אמר כי הצדדים אינם מעוניינים בנוכחות התנועה על שולחן המשא ומתן, אך טען כי כל הצדדים זקוקים לחמאס. `כל מי שמנסה לעקוף אותנו עושה טעות, שכן למרות שחמאס לא מייצגת את כל הפלסטינים, היא מייצגת מרכיב ושחקן מרכזי שלהם`. בתשובה לשאלה מהו התפקיד שהיה רוצה למלא במדינה הפלסטינית לאחר הקמתה, ענה משעל כי הוא אינו בטוח שיהיה עוד בחיים כשזו תוקם.

בראיון לערוץ 1 השבוע, התייחס הנשיא הפלסטיני אבו מאזן לאפשרות שהרשות הפלסטינית תפורק אם ייכשלו השיחות, והאחריות לניהול השטחים תוחזר לישראל: `פיזור הרשות עדיין לא רלוונטי וגם לא דנו בכך, אבל הכל פתוח. היום ישראל כובשת את השטחים, אבל לא נושאת בשום אחריות`.

אבו מאזן, שהפסיק את השיחות עם ישראל לאחר חידוש הבנייה אמר כי בעולם יש קונצנזוס בעניין ההקפאה וסיפר כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר לו מדוע אינו יכול להשיב בחיוב לדרישה. `נתניהו אמר לי: `אני לא יכול בשום אופן. אני חושש לממשלה שלי`. הממשלה אינה יקרה יותר מהשלום. הממשלה אינה יקרה יותר מעתיד שני העמים`, אמר אבו-מאזן.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב