קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ישראל מונעת בניית בתי"ס בעזה ליד מוקדי חמאס
מאת עלי ואקד וחנן גרינברג
Ynet
23.10.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973699,00.html

לא רוצים לשחזר את מראות עופרת יצוקה: ישראל מונעת מסוכנות הסיוע לפליטים הפלסטינים מטעם האו`ם (אונר`א) להקים שני בתי ספר בעזה, מכיוון שהם מתוכננים להיבנות ליד מפקדות של חמאס.

גורמים ביטחוניים אמרו כי במקרה זה הוגשה בקשה להקמת שמונה בתי ספר שאושרו לאחר בחינת הנושא, ואילו בקשה נוספת לארבעה בתי ספר, סמוך למתקן של חמאס בשכונת תל אל הווא בעיר עזה, נדחתה - וחומרי הבנייה לא הוכנסו לרצועה. הסיבה: חשש שבתי הספר עשויים לשמש כמגן עבור ארגון הטרור.

יועץ התקשורת של אונר`א ברצועה, עדנאן אבו חסנה, סיפר ל-ynet כי אונר`א מתכנן להקים את בתי הספר בשטחים ריקים, באזורים שרוב התושבים בהם פליטים. הוא הזהיר כי הצעד הישראלי יחמיר את מצוקת המחסור בכיתות. `אונר`א נאלצה שלא לקבל 40 אלף תלמידים בשנה הנוכחית בגלל חוסר במקומות בבתי הספר`, מסר אבו חסנה.


גורמים ביטחוניים הסבירו כי משרד מתאם פעולות הממשלה בשטחים עוקב ומאשר העברת ציוד ארגונים בינלאומיים לרצועת עזה ואף מברך על הקמת מוסדות חינוך לרווחת הדור הצעיר.

אם ישתנה מיקום בתי הספר, יבחן הנושא מחדש ואף יאושר כמו במקרים רבים אחרים.

מדיניות מתאם הפעולות בשטחים היא לסייע לארגונים הבינלאומיים בכלל הפרויקטים ברצועת עזה, כדי לשקם את האוכלוסייה הפלסטינית שאינה מעורבת בטרור. עם זאת בישראל מקפידים שפרויקטים אלה לא יסייעו לחמאס. רק לפני ימים ספורים אירע פיצוץ פנימי במתקן של החמאס ברפיח. האירוע התרחש סמוך לבית ספר, ומספר אזרחים, בהם ילדים נפצעו.

ת.ק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית