קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה: כהנא צדק".
אחמד טיבי
nrg
27/10/10

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/171/718.html?hp=1&loc=32&tmp=7769

ברוך מרזל מבקש לכבוש את אום אל-פחם ולהוציא את התנועה האסלאמית מחוץ לחוק. בימים אחרים לא היה צריך להגיד שזה הזוי במיוחד, כשזה מגיע מקיצוני המשתייך לתנועה שהיא בעצמה הוצאה מחוץ לחוק. ברם, במציאות של היום זה נופל על אוזניהם של ישראלים רבים בלי חריקות ואף בלי תחושה קלה של אי נעימות.

יותר מאשר המשטרה או בית המשפט או כל גוף אחר, מי שמרשה למרזל וחבורתו הקו-קלקס-קלאנית להגיע עד הלום, לעורר פרובוקציות, ולהתגרות בתושבי אום אל-פאחם הטרודים במאבק למחייתם בכבוד, זה הלך הרוח הגזעני הגואה בחברה הישראלית.

ההפגנה הפרובוקטיבית של מרזל וחבורתו היא הפנים האחרות של החקיקה האנטי ערבית המקודמת בכנסת, היד הקלה על ההדק כנגד מפגינים ערבים, הגירוש של פלסטינית מבתיהם בירושלים המזרחית- היא היא הדריסה של ילד ערבי בסילוואן שלא הצליחה להעמיד את הציבור הזה על הרגליים.

הגזענות המתועבת שהייתה נחלתם של קיצוניים מהשוליים, לא זו בלבד שהפכה למיינסטרים ברחוב הישראלי אלא הציפה את מסדרונות הממשלה והכנסת ביחס אדנותי ברוטלי והדרה לכל מה שהוא ערבי בארץ הזאת.

לא פלא שלאחרונה יצא סטייקר המחולק בתיבות הדואר ובפייסבוק בזו הלשון: `ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה: כהנא צדק`. עד כדי כך `צדק`, שנציגו בכנסת התגאה ברמדה-רנסנס, אותו מלון ירושלמי שאירח אותו כנס משוקץ, שהוא ממשיך את דרכו ומשנתו, והוא ממשיך להיות חבר כנסת.

דבר לא קרה. דבר לא יקרה. במקום שחברי כנסת ינטשו את האולם בכל פעם שבן-ארי עולה לנאום, ח`כים מהליכוד מתחרים איתו מי יהיה קיצוני יותר וכהניסט יותר. מין חבורה פרלמנטרית של `תג מחיר`.

כהניסטים יש לא רק בכנסת אלא גם בממשלה ושרים המונעים על ידי שנאת ערבים גוזרים קופונים כי זה הטיקט המנצח באווירה הקיימת. כהנא מת אבל הכהניזם חי ובועט, ולמרות זאת, כשם שעברנו את כהנא, את רפול, את גנדי, את לווינגר – נעבור גם את ליברמן וישי, ואום אל-פחם לנצח תרים את ראשה.

הכותב הוא סגן יו`ר הכנסת ויו`ר סיעת רע`מ-תע`ל

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

חמש סיבות טובות להצביע מרצ
פעמון אזעקה – אם מרצ לא תהיה בכנסת, לנתניהו ובן גביר יהיו 61 מנדטים להרכיב ממשלה
פשיעה יהודית