קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

התגרות פשיסטית באום אל פחם
ynet
27/10/10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3975557,00.html


הפגנת הימין באום אל-פחם הידרדרה למפגן של אלימות: המשטרה ירתה הבוקר (יום ד`) גז מדמיע ורימוני הלם במטרה לפזר מפגינים רעולי פנים באום אל-פחם, שיידו אבנים והבעירו צמיגים עם הגעתם של עשרות פעילי הימין שהפגינו נגד התנועה האיסלאמית. ההפגנה הועברה בשידור חי ב-ynet.

חבר הכנסת עפו אגברייה מחד`ש נפצע באורח קל מרגלו, ככל הנראה כתוצאה מפגיעת רימון הלם. גם חברת הכנסת חנין זועבי מבל`ד נפצעה קל מרימוני הלם ופונתה למרפאה. כמו כן, חמישה שוטרים נפצעו באורח קל, ביניהם מסתערב. פעילי הימין הועלו לאוטובוסים והמשטרה הסתערה לעבר מיידי האבנים ועצרה שמונה מהם. `הפגיעה ברגל רק מחזקת אותי להמשיך ולבוא ולהפגין נגד הגזענות והפאשיזם הפושה במדינה`, אמר ח`כ אגברייה.

בין הצדדים הפרידו כוחות משטרה גדולים, בראשות מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן. פעיל הימין איתמר בן גביר אמר במהלך ההפגנה כי `רק במדינת ישראל יכול לקום פלג שאומר שצריך לעשות אינתיפאדה שלישית, שארגן את אירועי המשט, שניסה לפגוע בחיילי צה`ל ואנחנו מגלים אוזלת יד`. תומכיו צעקו `מוות למחבלים` והמשטרה החרימה שלט שעליו נכתבה הסיסמה, לאחר שמוקדם יותר הוחרמו שלטים שעליהם נכתב `לזרוק את ראאד סלאח`.

חבר הכנסת מיכאל בן-ארי טען כי התנועה האיסלאמית היא חלק מארגון הטרור העולמי אל-קאעידה, בעוד שהשר לביטחון פנים טומן את הראש בחול. `אנחנו לא מפחדים`, צעק. הוא התייחס לאירועי אוקטובר 2000: `אם תהיה פה אינתיפאדה שלישית, הוועדה שתקום כבר לא תהיה ועדת אור - תהיה פה ועדת חושך`. פעיל הימין בן גביר: `לרב כהנא קראו הזוי, היום מתברר כי יותר ויותר אזרחים מבינים את הרעיונות האלה`. עמיתו, פעיל הימין ברוך מרזל, אמר כי `אם נוותר על אום אל-פחם, נוותר גם על תל אביב`, כשברקע המפגינים המשיכו לקרוא `מוות למחבלים` ו`אום אל-פחם יהודית`.

`התגרות פשיסטית`
למקום הגיעו גם חברי כנסת ערבים, בהם תושב העיר אגבריה, שהגדיר את הביקור כ`התגרות פשיסטית`. לצד התושבים מפגינים פעילי שמאל וגם קומץ נטורי קרתא, שנושאים דגלים פלסטיניים ושלטים שעליהם נכתב `ציונים רוצחים` ו`ערבים כן, ציונים לא`. גם חבר הכנסת לשעבר מוסי רז נמצא במקום.

`אנחנו ארגון שלא רק מדבר אלא גם עושה, אנחנו חושבים שהסכנה האיראנית היא פחות גדולה מהתנועה האיסלאמית שהיא בתוך הארץ מהווה גיס חמישי, סוס טרויאני, שרוצה להרוס הכל`, אמר מרזל ל-ynet במהלך הנסיעה להפגנה. `לכן, החלק הבריא בעם ישראל צריך לפעול ולהתקומם. לא ייתכן שיזדרזו להוציא את תנועת כך מחוץ לחוק, בעוד התנועה האיסלאמית פועלת בצורה חתרנית ואף אחד לא עושה לה שום דבר`.

ראש העיר אום אל-פחם, השייח חאלד חמדן, טען כי `כל הבלאגן הזה שעושים אותו כאן הבוקר הוא לא נורמלי, זה לא נורמלי שכל המדינה תקום בגלל משוגע אחד גזעני, שבשביל משוגע אחד יביאו 1,500 שוטרים. אנחנו לא אלה שמחפשים פרובוקציה, הביקור הזה הוא שעושה פרובוקציה בכל האזור`.

יו`ר בל`ד, ג`מאל זחאלקה, אמר כי `מרזל הוא מטורף קטן אחד, אבל אנחנו מפגינים נגד המטורפים הגדולים. בתוך הממשלה היום מתחבא מרזל קטן שמציע חילופי אוכלוסייה באום אל-פחם ולכן חשוב שכל פעולה שקוראת לטרנספר תזכה לתגובה מצד הציבור שלנו`.

ח`כ בן-ארי: `סלאח מאיים על קיומנו`
בהפגנה השתתפו נציגי ארגון לוחמי ציון, המזוהה עם תומכי כהנא. `הגענו ארבעה פעילים חילוניים מהארגון`, סיפר תמיר סאסי, בן 26. `אנו אנשים ימניים, אוהבים את ארץ ישראל ודואגים להימצא בכל מקום בו נמצאים שמאלנים או ערבים. אני הגעתי כדי לתמוך בהפגנה נגד ראאד סלאח שבונה ארגון טרור בתוך ישראל`.

לטענתו, `בדיוק כמו שבסילוואן מנסים להשליט עלינו פחד, כך גם באירוע הזה. המטרה שלנו היא לבוא ולהראות דווקא שאנחנו לא מפחדים, בעיקר במקומות כמו אום אל-פחם. התקשורת מדגישה כל הזמן את השמאל, כשבמציאות העם ימני. בסופו של דבר להיכנס למרכז אום אל-פחם עם דגל ישראל זה סוג של חלום`.


נטורי קרתא נגד פעילי הימין. `ערבים כן, ציונים לא` (צילום: אבישג שאר-ישוב)

חבר הכנסת בן-ארי ערך למפגינים `נאום עידוד` בדרך לאום אל-פחם וסיפר: `אמרתי לילדיי הקטנים שקמתי הבוקר למען הדור הבא, ליום המחר ללא ראאד סלאח שמאיים על קיומנו`. הוא הוסיף כי התנועה האיסלאמית `מאיימת להרוס את מדינת ישראל`.

השר ברוורמן גינה את המפגינים
פעיל הימין בן גביר תדרך את פעיליו בדרך להפגנה: `בכל מדינה נורמלית התנועה הזו (התנועה
האיסלאמית- י.א) לא הייתה פועלת. בכל מדינה נורמלית לא היו נותנים לתנועה כזו לקרוא לחיסול מדינת ישראל. אבל רק אנחנו פראיירים. אנו מוחים נגד אוזלת היד בפעילות נגד התנועה הזו ואנו נוסעים לאום אל-פחם כדי להעביר מסר שאסור להיכנע להם`.

`שמענו אותם אומרים הבוקר כי המהומות לא יהיו כמו שנה שעברה`, הוסיף בן גביר, `ואנו כבר רואים שהמסר שלנו נקלט, וכשאנו באים הם לא בעלי הבית. אנו נמשיך להיאבק להוצאת התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק. ראאד סלאח לכלא לכל החיים, התנועה האיסלאמית החוצה, החוצה`. דובר התנועה האיסלאמית, זאהי נג`ידאת, אמר בתגובה כי `התנועה היא חלק מהעם הערבי הפלסטיני שחי פה. להוציא אותנו מחוץ לחוק זה להוציא את כולם מחוץ לחוק`.

השר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן, גינה בחריפות את המפגינים וטען כי מדובר ב`פרובוקציה הרסנית ומיותר שנועדה לחמם את האווירה`.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות