קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

להתראות בהאג
הכל שקרים (בלוג)

08.11.2010

http://alllies.org/blog/archives/3521?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+alllies%2Fblog+%28%E2%80%AB%D7%94%D7%9B%D7%9C+%D7%A9%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D%E2%80%AC%29


במשך כל השנה האחרונה פועל צה`ל לטרפד את הפעילות ההומניטרית של אנשי תעאיוש באזור הר חברון, באמצעות צווי `שטח צבאי סגור`. עשרות פעמים השנה, גורשו הפעילים והחקלאים הפלסטינים מאדמותיהם על ידי הצבא, שמשתמש בצווים באופן הנוגד את הנהלים. במקום לשמור עליהם מפני התנכלויות המתנחלים, הצבא מגרש את החקלאים הפלסטינים משדותיהם ומבורות המים שלהם.

בשבת שעברה, 30 באוקטובר, שבר מח`ט הר חברון אל`מ גיא חזות את שיא הגרוטסקה, כאשר הנפיק חמישה צווים כאלה בבוקר אחד. ארבעה צווים הוצגו לפעילים עם הגיעם לדרום הר חברון, והחמישי הוצא במטרה למנוע מסיק בכרם השייך למשפחה פלסטינית, מול גדר ההתנחלות סוסיא. בשבוע שעבר, באותו מקום כאשר משפחת אבו סבחה מסקה את זיתיה, היא הותקפה באבנים בידי רעולי פנים מתוך ההתנחלות. כאשר בני המשפחה ברחו, התוקפים הגיעו וניקבו את צמיגי המשאית שלהם. הצבא הגיע והפסיק את המסיק, היבול הוחרם ובני המשפחה גורשו מכרמם בבושת פנים. אבן שיידו רעולי הפנים פגעה ברגלו של הפעיל עזרא נאווי, פצעה אותו וגרמה לדימום. חשוב לציין כי הצווים נכתבים בשטח, בניגוד לנהלים, ומח`ט יהודה אל`מ גיא חזות חותם עליהם טלפונית בשלט רחוק. כל הצווים מצולמים ויוצגו בבית המשפט בבוא העת.

בשבת שעברה כאשר אשה פלסטינית זקנה, שגורשה מהכרם, הלכה לעשות פיפי בשטח הסגור, החיילים רצו בעקבותיה וגערו בה בגסות. כאשר עזרא קרא אליהם להתנהג יפה, החיילים, שאינם דוברים ערבית, קראו לו לגשת אל הסבתא ולהסביר לה שהכניסה אסורה. עזרא נכנס ותירגם את דברי החיילים. תוך כדי כך, כעבור דקה וחצי, הוא נעצר בתואנת שקר שהוא נכנס כביכול לאזור הכרם ללא רשות והפר את הצו. עזרא נעצר ואחריו נעצר גם עמיאל ורדי שרץ אל הכרם במחאה. בתחנת משטרת חברון העיד הסג`מ שהביא את עזרא עדות מפלילה שיכולה היתה להחזיר אותו לכלא. הראיה לכך היתה כשהחוקר המשטרתי שצפה בצילומים קרא בתדהמה… לא ייאמן… לא ייאמן… כעשר פעמים. הוא הזמין את הקצין הצעיר לצפות בצילום המעצר. הסג`מ צפה במבוכה ומלמל שעדותו התבססה על דברים שנאמרו לו. כזכור, נגד עזרא תלוי גזר דין של מאסר על תנאי לשישה חדשים למשך שלוש שנים, בעקבות עדות מפלילה של שני קצינים שהעידו שהוא תקף אותם. אני ראיתי וצילמתי את ההיפך בדיוק. למרות זאת ביהמ`ש הרשיע את עזרא.

תיעוד: ניסים מוסק

א.ס.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב