קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

העסקה עם ש"ס: עשרות מכרזי בנייה בתום ההקפאה
walla
פנחס וולף
18.11.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/1757052

שר הביטחון אהוד ברק הבטיח ליו`ר ש`ס, שר הפנים אלי ישי, לאשר פרסום עשרות מכרזי בנייה ביהודה ושומרון בתום הקפאה נוספת של הבנייה בהתנחלויות. לוואלה! חדשות נודע, כי ההבטחה ניתנה במהלך פגישה שהתקיימה הלילה (חמישי) בין ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר ברק לבין השר ישי, במטרה לשכנע את ש`ס להימנע בהצבעה בקבינט המדיני-ביטחוני על חידוש הקפאת הבנייה למשך שלושה חודשים. עם מתן ההבטחה של ברק לאשר פרסום מכרזי בנייה, שרי ש`ס ככל הנראה יימנעו בהצבעה - ובכך תיסלל הדרך לאישור ההקפאה. עם זאת,

הדבר עדיין טעון אישור של הרב עובדיה יוסף.
בתמורה להימנעות חברי הקבינט מטעם ש`ס, ישי דרש הבטחה אישית מברק שבתום ההקפאה הוא יאפשר פרסום עשרות מכרזי בנייה ביו`ש, והבטחה זו ככל הנראה ניתנה בעל פה.

הפגישה שהתקיימה הלילה היא המשך ללחצים שמפעילים אנשי ראש הממשלה על שרי ש`ס שלא להצביע נגד ההקפאה. כך, למשל, אתמול בצהרים, נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושליחו המיוחד למשא ומתן, עו`ד יצחק מולכו עם ישי והחבר השני בקבינט, שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ודנו בעניין זה.

במקביל, גובר הלחץ הציבורי על שרי הליכוד להתנגד להקפאה. לאחר שמספר שרים וחברי כנסת מטעם המפלגה חתמו אתמול על עצומה הקוראת שלא לחדש את הקפאת הבנייה, כעת גם חברי הליכוד מצטרפים למאבק. תנועת הימין החוץ-פרלמנטרית, `מטות ערים`, החלה להחתים חברי ליכוד על הצהרה, לפיה לא יתמכו בפריימריז בשרים שיתמכו בהקפאה.
`שר נכבד`, נכתב בעצומת חברי הליכוד, `אנו, החברים בתנועת הליכוד ופעילים בה, מבקשים ממך לפעול בהתאם לנאמר בחוקת הליכוד כי מטרת התנועה היא: `התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם`. אנו מצפים כי תפעל נגד הכוונה להקפיא את ההתיישבות ביהודה ושומרון לתקופה של שלושה חודשים. לא נוכל לתמוך בבחירות הפנימיות של המפלגה במי שפועל בצורה בוטה נגד ערכי התנועה וחוקתה`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב