קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מג"ד גבעתי חשוד שהסתיר תחקיר הרג של פלסטיני
walla
יהושע בריינר
18.11.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/1757152
המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה נגד קצינים בגדוד `רותם` של גבעתי ובהם מפקד הגדוד ואחד ממפקדי הפלוגות בחשד כי הסתירו תחקיר שערכו בעניין הרג פלסטינית במבצע `עופרת יצוקה` ולא העבירו אותו לידי הפרקליט הצבאי הראשי (פצ`ר) כנדרש, כך עלה היום (חמישי) במהלך דיון במשפטו של חייל מהגדוד המואשם כי הוא זה שהרג את הפלסטינית.

במהלך הדיון שהתקיים היום בתיקו של החייל ס`, עלה כי חקירת הירי נפתחה לאחר שבדצמבר 2009 התקבל בלשכת הפצ`ר, האלוף אביחי מנדלבליט מכתב שנשלח על ידי קצין מילואים שסיפר לפצ`ר כי מצפונו מייסר אותו לאחר שבמהלך שירות המילואים שלו בחודש מרץ בהמשך אותה השנה הגיע לידיו מחשב-נישא צבאי. בעיון במסמכי המחשב, נתקל קצין המילואים בתחקיר הנושא את הכותרת `תחקיר אירוע נורמטיבי – הרג חפה מפשע במהלך עופרת יצוקה`.

הקצין כתב במכתב לפצ`ר כי הוא הזדעזע מהמקרה ותמה אם המקרה נחקר. בעקבות המכתב, הורה האלוף מנדלבליט על פתיחת חקירה שבסופה הוגש כתב אישום נגד ס`. כעת מתברר כי בחודש אפריל 2010 הורה הפצ`ר על פתיחת חקירה נוספת לבדיקת הטיפול הפיקודי באירוע שבמסגרתו נחקרים המג`ד ומפקד הפלוגה, המשמש גם כעד המרכזי במשפטו של ס`.

פרקליטיו של החייל דורשים בעקבות החקירה על הסתרת התחקיר להשהות את המשך משפטו של ס` עד אשר תסתיים חקירת מצ`ח כנגד המפקדים בגדוד. `התחקיר פשוט נקבר בתוך הגדוד`, אמרו במהלך הדיון, עורכי הדין מאיר קלינגר ועודד סבוראי, סנגוריו של החייל, `אי הצגת העובדות המופיעות בתחקיר לא יוביל למשפט הוגן, יהפוך אותו לפארסה ויציג אותנו כחברה שהחליטה שקדושת התחקיר עדיפה על קדושת כבודו וחייו של חייל צה`ל`.

לדבריהם, לא ניתן להמשיך לקיים את המשפט כאשר קיימת חקירה על הטיפול הפיקודי באירוע. `עדי התביעה שאת גרסתם אימץ הפצ`ר הם החשודים הראשונים והמרכזיים בחקירה המתנהלת, דהיינו – הפצ`ר עשה הפרדה מלאכותית וקבע שגרסתם על מהלך האירוע אמת היא, ומה שעשו מאותו הרגע ואילך מצ`ח יחקור`. מנגד, לטענת התביעה, אין פערים משמעותיים בין העדויות במצ`ח לעדויות שניתנו בתחקיר הגדודי.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב