קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"האמריקנים מתחילים להתייאש מנתניהו"
ynet
אטילה שומפלבי
25.11.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-9586,00.html,L
אם המשא ומתן עם ארצות הברית על מסמך ההבנות תקוע, ומי אחראי לעיכוב בגיבוש המסמך? ראש צוות המשא ומתן הישראלי, עו`ד יצחק מולכו, אמר בתחילת השבוע כי נותרו רק כמה סעיפים פתוחים וכי הוא ממתין לתשובות מארצות הברית, אולם שרים בקבינט המדיני-ביטחוני מזהירים מפני האפשרות כי השיחות `נתקעו`, וכי המחלוקות שנתגלעו במשא ומתן `עשויות להוביל למשבר עם האמריקנים`.

גורמים ישראלים ששוחחו עם מקורות בוושינגטון סיפרו הלילה ל-ynet כי `האמריקנים מתחילים להתייאש מנתניהו, ולא מבינים מה הוא רוצה לעשות`. גם גורמים אמריקנים לא רשמיים המקורבים לממשל אובמה אמרו לאחרונה בשיחה עם ynet כי `בממשל מבולבלים, ולא כל כך מבינים מה נתניהו רוצה. יש מחלוקות גם בתוך הממשל לגבי הדברים שיש לתת לישראל ולגבי מה שלא כדאי לתת לה`.

שרים בקבינט, המעורים בחלק מהמגעים עם ארצות הברית, הציגו בימים האחרונים עמדות שונות, שאינן מבהירות את המצב האמיתי של השיחות. השר אלי ישי, ששוחח בשבועות האחרונים כמה פעמים עם ראש הממשלה נתניהו ועם מולכו, ושמע מהם פרטים אודות המגעים עם ארצות הברית, אמר כי המגעים הגיעו למבוי סתום. השר אריאל אטיאס, לעומתו, שנמצא גם הוא בסוד העניינים, נשמע פחות נחרץ, אולם ציין כי `העובדה היא שאין מסמך, וכרגע ראש הממשלה לא מביא את המסמך לאישור. זה אומר הרבה`.

שרים בכירים בממשלה החברים גם בקבינט אמרו כי `המגעים אומנם נמשכים, אולם יש מחלוקות לגבי כמה סעיפים במסמך. יש שיחות עם ארצות הברית, אך הדברים זזים לאט`. שר אחר בקבינט אמר כי `נתניהו כנראה הצליח להסתבך במגעים האלה. כרגע אין מסמך הבנות שלם, ולא ברור מתי תהיה ההצבעה בקבינט. בארצות הברית יש חג, והדברים יואטו עוד יותר. העיכובים האלה בעייתיים מבחינה פוליטית, אך אינם קריטיים. עיכובים אין פירושם שנתניהו לא יצליח להעביר הקפאה בקבינט`.

האמריקנים, מצידם, שותקים. באופן חריג, מסרבת ארצות הברית להתייחס בשבוע האחרון בצורה ישירה למגעים עם ישראל, ודוברי מחלקת המדינה מתחמקים ממתן תשובות ברורות בנוגע למצב השיחות. `החשש הוא שאם הדברים לא יסגרו`, אומר שר בקבינט, `בסוף זה יוביל למשבר ברמה כזו או אחרת עם ארצות הברית, שאולי תאבד את הסבלנות כלפי ישראל
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!