קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

משטרת ישראל חבטה בילד בן שבע עד לאובדן הכרה
המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית
25.11.2010
http://alternativenews.org/hebrew/index.php/news/jerusalem/273-2010-11-25-17-39-33

ילד בן 7 מסילוואן אושפז ביום רביעי לאחר שמספר שוטרים בעטו וחבטו בו.

הילד, אדם מנסור אל רישיק הועבר לבית חולים בירושלים ונשלח מיד לטיפול נמרץ בשל חומרת מצבו.

פח`רי אבו דיאב, חבר בוועדה המקומית להגנת אדמות סילוואן ורכושה, אמר שביום רביעי היו עימותים בין המשטרה לבין התושבים. העימותים היו קשים במיוחד בסמוך לאוהל המחאה בשכונת אל בוסתאן.

לדברי אבו דיאב שוטרי מג`ב תקפו את הילד בן השבע והכו אותו באלות על חלקים שונים של גופו במהלך מרדף אחרי מספר נערים.

אביו של הילד אומר שהוא הועבר לבית החולים מחוסר הכרה ומדמם כשהוא סובל משברים וחבלות.

לרגל יום הילד הבינלאומי, שיגרו הבוקר כ-60 מומחי ילדים ונוער מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בקריאה שיפעלו באופן מיידי כדי להבטיח שכל הליכי החקירה, העיכוב והמעצר של ילדים ובני נוער החשודים במעורבות ביידוי אבנים במזרח ירושלים ינוהלו על פי החוק.

בין החותמים על המכתב גם רופאים, סופרים, אנשי אקדמיה ומשפטנים. את המכתב מיענו החותמים גם לנשיא המדינה שמעון פרס, לשר המשפטים יעקב נאמן ולשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ`.

`אנו פונים אליכם כדי להביע את דאגתנו העמוקה לשלומם הפיזי והנפשי ולהתפתחותם התקינה של ילדים ובני נוער בירושלים המזרחית נוכח התנהלות המשטרה במהלך חקירתם ומעצרם של קטינים באזור זה`, כתבו החותמים.

לדברי החותמים למרות צורך בשמירה על שלום הציבור `בבסיסם של חוק הנוער, פקודת המטה הארצי לעבודה עם קטינים והאמנה הבינלאומית בדבר זכויות הילד שישראל חתומה עליה, עומדת התפיסה לפיה יש לפעול בזהירות יתרה נוכח הפגיעה האפשרית החמורה וארוכת-הטווח בילדים ובני נוער`.

המכתב מוסיף ש`מהעדויות שהגיעו אלינו נדמה כי להגנות אלה כמעט שאין זכר במפגש של רבים מילדי ירושלים המזרחית עם משטרת ישראל. כבעלי מקצוע המתמחים בזכויות ילדים וברווחתם אנו חשים שמחובתנו להתריע כי למפגשים מסוג זה עלולות להיות השלכות חמורות על נפשם והתנהגותם של הילדים והנערים הצעירים.`

לסיום נאמר במכתב כי `מניסיוננו עולה כי ילדים ונערים החווים אירועים טראומתיים הופכים לעתים קרובות לבגירים פוגעניים. מאחר ומדובר במציאות חיים מתמשכת ההשלכות האפשריות להתנהלות המשטרתית הנוקשה, לעתים האלימה, על התפתחותם העתידית ועל חייהם כבגירים עשויות להיות קשות ומכאיבות. להם, לקרוביהם ולחברה כולה`.

--------------------------------------------------------------------------------
מקור: המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית וסוכנויות

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב