קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פוליטיקאים מדרום אפריקה: חיילי צה"ל היכו אותנו

מאת רונן מדזיני
YNET
17.12.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4000196,00.html

חברי פרלמנט, שביקרו בשבוע שעבר ברמאללה, טוענים כי הותקפה על ידי חיילים, במהלך הפגנה ליד בית לחם. `ירו עלינו גז מדמיע ורימוני הלם`, אמרו. משרד החוץ: לא התקבלה תלונה. צה`ל: התקיימה במקום הפרת סדר אלימה.

משבר דיפלומטי חדש בדרך? חברי פרלמנט דרום אפריקנים, שביקרו בשבוע שעבר ברמאללה, טוענים כי הותקפו על-ידי כוחות הביטחון הישראלים, במהלך הפגנה בכפר פלסטיני ליד בית לחם.משלחת דרום אפריקנית של 18 חברי פרלמנט, המשתייכים למפלגות המרכיבות את הקואליציה, הגיעה בשבוע שעבר לביקור ברמאללה, כאורחי תנועת פתח. הביקור תואם עם משרד החוץ בירושלים וביום חמישי האחרון נכנסו חברי המשלחת לישראל מירדן, דרך גשר אלנבי. ביום שלישי הם שבו לירדן מאותה הדרך.

עם שובם למולדתם, התלוננו חברי המשלחת הדרום אפריקנית בפני התקשורת. `הותקפנו בגז מדמיע וברימוני הלם, ונדחפנו על ידי המשטרה הישראלית ברמאללה`, אמרו - והתכוונו כנראה לחיילי צה`ל ולא למשטרה.


`כאבים באוזניים וחבלות קלות`
על פי הדיווחים בדרום אפריקה, התקרית התרחשה בהפגנה שנערכה בכפר פלסטיני ליד בית לחם, אליה הצטרפו חברי המשלחת. במהלך ההפגנה קראו המשתתפים קריאות נגד ישראל ודרשו להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. לפי הדיווח, כ-20 מחיילים צה`ל הדפו בכוח את המפגינים. אף אחד מחברי הפרלמנט לא נפגע, אך כלי תקשורת במדינה ציטט את ראש המשלחת, שטענה: `פרט להשפעת הגז המדמיע, יש כאבים באוזניים וחבלות קלות`.

גורמים במשרד החוץ העריכו כי ייתכן שחברי המשלחת מדרום אפריקה עיוותו את מה שאירע במהלך ההפגנה מתוך כוונה להתסיס את הרוחות במדינה, לקראת פסטיבל הנוער הבינלאומי נגד האימפריאליזם. השנה הדגש בפסטיבל הוא על פלסטין, והוא צפוי להיות מוקד לפעילות אנטי-ישראלית.


משרד החוץ: `סייענו למשלחת ברוחב לב ובנדיבות`

בנוסף, במשרד החוץ הביעו תמיהה שמשלחת פוליטית בדרום אפריקה מגיעה דרך גשר אלנבי לביקור ברמאללה, `אבל לא מוצאת לנכון לקיים פגישות בישראל`. בירושלים הדגישו כי ניתן למשלחת כל הסיוע הלוגיסטי הנדרש `ברוחב לב ובנדיבות`.יוסי לוי, מנהל המחלקה לתקשורת ישראלית במשרד החוץ אמר בתגובה:


`לבקשת שגרירות דרום אפריקה בישראל, משרד החוץ סייע למעבר חלק ומהיר של המשלחת מגשר אלנבי ליהודה ושומרון, לצורך דיאלוג מכובד בין מפלגות ולא לצורך עימות ופרובוקציה. עד לחזרתה של המשלחת לפרטוריה לא נתקבלה אצלנו תלונה על היתקלות כביכול מול `שוטרים ישראליים ברמאללה``.

מדובר צה`ל נמסר בתגובה כי `באירוע המדובר התקיימה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-40 מפרי סדר, חלק מהם אלימים, אשר השתמשו באלימות כנגד הכוחות הביטחון ויידו אבנים לעברם. הכוחות הגיבו באמצעים הנדרשים על מנת לסיים את הפרת הסדר האלימה`.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד