קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מסמכים, נתונים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גם גורמי אכיפת החוק גוזלים אדמות פלסטיניות:
מבני משטרה וכיבוי במודיעין עילית נבנו בניגוד לחוק על קרקע פרטית
21/12/2010

ראש מועצת הכפר הפלסטיני נעלין ואחד מתושבי הכפר עתרו ב-21 בדצמבר 2010 לבית המשפט הגבוה לצדק, בסיוע ארגון זכויות האדם `יש דין`, בבקשה לממש את צווי ההריסה שהוצאו למתחם שירותי החירום בהתנחלות מודיעין עילית, שנבנו שלא כחוק על אדמתו הפרטית של תושב הכפר.

העותרים מבקשים מבית המשפט להורות לשר הביטחון, למפקד כוחות צה`ל בגדה המערבית ולראש המינהל האזרחי לנמק מדוע הם אינם מממשים את צווי ההריסה שהוצאו כנגד המבנים הנמצאים במתחם מבני הציבור הממוקם מצפון לכניסה הראשית של ההתנחלות. בין המבנים הנכללים במתחם - תחנת משטרה מקומית ותחנת כיבוי אש, המשמשים את עיריית מודיעין עילית. העבודות להקמת מתחם החירום החלו בין השנים 1999-2000, ובנייתם הושלמה למרות אי-חוקיותם וחרף צווי הפסקת עבודות וצווי הריסה שהוצאו.

בעתירה, שאותה הגישו עורכי הדין מיכאל ספרד, שלומי זכריה, אבישר לב ומוחמד שקיר מהצוות המשפטי של `יש דין`, מציינים העותרים את המצב האבסורדי שבו מתחם הכולל מבני ציבור המשמשים את רשויות אכיפת החוק נבנה בניגוד לחוק, בלא היתרי בנייה, בניגוד לתכנית המתאר החלה באזור ותוך גזל אדמתו הפרטית של העותר.

העותרים מציינים כי בניגוד למקרים רבים אחרים של של בנייה לא-חוקית על-ידי יהודים בגדה המערבית - מקרה זה חמור במיוחד, מאחר שהמבנים שנבנו שלא כדין הינם מבני ציבור, חלקם של רשויות ציבוריות, שמומנו ונבנו מכספי ציבור תוך כדי הסגת גבול והפרת חוק גסה. בעתירה מוסיפים העותרים כי למרות שרשויות אכיפת החוק היו מודעות זה שנים למצב ולאי-חוקיותם של המבנים, הן נמנעו מביצוע החובות המוטלות עליהן והעדיפו לטמון ראשן בחול.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

כנס אמנסטי `נבחרים אך מודרים` בכנסת, היום שלישי 19.11.2015
גדעון ספירו 26/08/2017 סמרטוט אדום 477 --------------
בעקבות מסע שניהלו אוהדי הפלסטינים בהולנד, &#