קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פלסטיני נורה למוות על ידי חיילים במחסום
מאת עמיחי אתאלי
מעריב
2.1.11
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/195/973.html


פלסטיני ובידיו שבר בקבוק התקרב לחיילים במחסום בקעות, סמוך לשכם, ומשלא נענה לקריאות לעצור נורה ונהרג. צה`ל פתח בחקירה
תקרית חמורה סמוך לשכם: פלסטיני ניסה הבוקר (א`) לדקור חייל באמצעות בקבוק שבור במחסום בקעות הממוקם מזרחית לשכם. בתגובה, פתח החייל באש לעבר הפלסטיני ולאחר מכן הצטרפו אליו חיילים נוספים שפתחו אף הם באש שכתוצאה ממנה נהרג. לטענת גורמים פלסטינים מדובר בפועל לא חמוש שהיה בדרך למקום עבודתו בבקעת הירדן.


חיילים ישראלים במחסום של צה``ל צילום ארכיון: אי-פי-אימחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הפלסטיני ניגש כשבידו בקבוק שבור למסלול שאינו משמש מעבר לפלסטינים והחל להתקרב לחיילים במקום. הם בתגובה ביצעו נוהל מעצר חשוד, ולאחר שהמשיך להתקרב ולא עצר פתחו לעברו באש, ממנה נהרג במקום.

הפלסטיני התוקף הוא אחמד דרארמה, בן 21 מטובס וקרוב משפחתה של המחבלת המתאבדת שביצעה בשנת 2003 את הפיגוע בקניון העמקים בעפולה.

בתוך כך, טוענים גורמים בכוחות הביטחון הפלסטיניים טוענים כי דראמרה לא היה חמוש, וכי החיילים ירו בו לאחר שהרים ידיים. לדבריהם, מדובר בפועל שהיה בדרך למקום עבודתו בבקעת הירדן, וכאשר הגיע למחסום, החיילים מנעו ממנו לעבור. בתגובה, טוענים הפלסטינים, הצעיר ניסה להכות את החייל באמצעות בקבוק פלסטיק – ואז ירו עליו החיילים.

לפני שלושה ימים: חייל הותקף ע`י פלסטיני בקריית ארבע
מקרה דומה אירע לפני שלושה ימים כאשר קבוצת פלסטינים תקפה חייל שעה שעמד בש.ג. של היישוב קריית ארבע. החייל נפצע באורח קל משברי זכוכית. כוח שהוזעק למקום ביצע סריקות אחר התוקפים ועצר פלסטיני אחד שהועבר לחקירה.

החייל הותקף במכות ובאמצעות בקבוקי זכוכית ונפגע מהשברים בראשו.


אמבולנס של מד`א הוזעק למקום על מנת לטפל בחייל, שנפצע קל. גם אחרי התקרית, המשיכו פלסטינים להתקהל במקום התקיפה.

כוחות גדולים של צה`ל הגיעו למקום והחלו לבצע סריקות אחר חשודים בתקיפה. בתום הסריקה נעצר פלסטיני ששלף לעבר החיילים סכין. לא היו נפגעים, והוא הועבר לחקירה.


עק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב