קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ניחום אבלים
הרב אליהו קאופמן

03.01.2011


בס`ד
למעלה מחמש שנים ממשיך הקונפליקט לתפוח בין בילעין , נעלין וכפרי הסביבה לעיר החרדית מודיעין עילית. במוצאי השבת ( ה-1 לינואר 2011) הגיע הקונפליקט הזה לשיא חדש- מותה של מפגינה פלסטינית בעימות עם הצבא . נכון שהעיר מודיעין עילית וראשייה הם רק בתווך העימות על `גדר הביטחון` אך מהצד הפלסטיני - ואף העולמי, רואים זאת `קצת` אחרת . זה החל באדמות גזולות והעברתן לעיר השכנה , זה המשיך ב`גדר ביטחון` עבור תושבי העיר השכנה וזה נימשך בהפגנות מחאה מידי ערב שבת . בעולם - מבעד למסך הטלויזיה , לא מבינים שההתנחלות מודיעין עילית נכפתה על רוב רובם של היהודים החרדים הגרים בה , כדי שישמשו חומת גדר חיה בין המדינה הציונית לפלסטינים . בעולם לא מבינים שכל `פרוייקט המחשבים` של העיר הזו- על אדמות גזולות, נועד להפוך את האישה החרדית לכוח עבודה זול ולהוציאה ( אט, אט... ) מהדת . בעולם מבינים את המצב אחרת - וכך גם הפלסטינים.
בעולם הגדול מבינים שהחרדים הם מתנחלים לשמם ומחרחרי ריב . בעולם מבינים שמספר המתנחלים החרדים ( מודיעין עילית , עמנואל, ביתר ,מעלה עמוס , תל ציון ושכונות הספר של י`ם ) עולה על זה של המתנחלים הסרוגים והאותנטיים . בעולם לא יודעים שהערים החרדיות בשטחים הכבושים נכפו אלא חושבים שהחרדים מרצון באו לשם והם חלוצי הכיבוש . בעולם מבינים שהדת היהודית היא המכשול לשלום. בעולם גם חושבים ש`גדר ההפרדה`, גזילת האדמות ועכשיו מות המפגינה הם בעטיים של אלה שבסה`כ באו לחפש מקום לגור לאחר שת`א, הרצליה , חיפה ובאר שבע ננעלו בפניהם.
בילעין ומודיעין עילית הן שכנות – לטוב , אך במיוחד לרע. האסון שאירע למשפחה הפלשתינאית צריך לעורר את ראשי העיר של מודיעין . הרב יעקב גוטרמן, סגנו גדעון הכהן ושאר הנהלת העיר אינם אנשים קיצוניים ויפה יעשו אם סוף כל סוף `ישברו את הקרח` הפוליטי ויגשו לנחם את המשפחה השכולה - זו שהאם שלה הצהירה שאיננה חפצה , חס ושלום, בנקמה. הרב גוטרמן וחבריו יודעים היטב ש`ישראל ערבים זה בזה` וכאשר בעולם רואים ומבינים שהחרדים של מודיעין עילית אשמים בכיבוש ( גם אם לא כך הדברים...) הרי שחרדי העולם נתונים בסכנה בגללם . הגיע הזמן שהפחד ממה יאמר הרחוב הלאומני ישתכח מאנשים כמו הרב גוטרמן וחבריו ובמקומו תבוא האחריות התורתית ל`דם רעך` בעולם. יפה יעשו הרב גוטרמן , סגניו וחברי מועצת העיר אם יעברו את הגדר הרעה הזו אל בית משפחת האבלים שבבילעין ויפתחו דרך אחרת - דרך של סולחה , דרך של הידברות ושלום ותוך כדי כך יסבירו לכל שהחרדים בפלסטין אינם `מתנחלים אותנטיים` אלא מתנחלים בעל כורחם . אני מצפה גם מהגאון הרב קסלר- רבה של העיר , לדחוף לניחום אבלים מסוג זה , שהרי הגיע הזמן שבמחנה החרדי שוב תשלוטנה דרכי התורה והשלום ולא עוד צעירים פוחזים וכהניסטים. בטוחני שמהלך כזה ישבור את הקרח הקשה והאטום שנוצר בעשור האחרון בין מודיעין עילית לכפרים השכנים ובראשם בילעין.
לא ידינו שפכו את הדם הזה.
0527 128 509
א.ס.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית