קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מה שלא אגיד לפאינה


מאת מיכאל מנקין
העוקץ
06.01.11
http://www.haokets.org/2011/01/06/%D7%9E%D7%94-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%90%D7%92%D7%99%D7%93-%D7%9C%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%94/

הכנסת קיבלה בקריאה טרומית את הצעת החוק הפרטית של ח`כ פאינה קירשנבאום להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את מימון ארגוני השמאל בישראל. מיכאל מנקין מ`שוברים שתיקה` כבר יודע מה הוא לא יגיד לה

אני יודע מה לא אומר להם בוועדה. לא אומר להם שעליתי לארץ עם משפחתי כילד. לא אומר להם ששירתתי בצבא כקצין בגולני. גם לא אספר להם שעשיתי 35 ימי מילואים בצו שמונה במלחמת לבנון השנייה. לא אומר להם את הדברים האלו, כי אני לא חייב להם כלום. הם לא צריכים לאהוב אותנו, או להבין שאנחנו `בכל זאת`` פטריוטים. הרי הם עושים הרבה יותר נזק למקום הזה מאתנו. בגללם, מיליוני פלסטינים חיים תחת כיבוש צבאי. בגללם, היחס לעובדים הזרים מזעזע. בגללם, פלסטינים-ישראלים לא חיים בשוויון מלא בארצם. ובגללם, מעמדנו בעולם מידרדר מיום ליום.

ישראלי שמסתובב היום בחו`ל לא מתבייש בגללי, הוא מתבייש בגלל אביגדור ליברמן. הוא מתבייש בגלל הכיבוש. בגללם חברים שלי עוזבים את המדינה- לימודים בחו`ל, עבודה בחו`ל – העיקר למצוא מקום נורמלי, מקום שלא מבייש את קיומם. מקום שהם יכולים לחיות בו.

ובכלל, ממתי אני צריך אישור מהממשלה לומר משהו? מי הם שיקבעו אם קולי לגיטימי או לא? ברור שהם לא אוהבים את מה שאני אומר- אני מדבר נגדם. והם צריכים להקשיב לי. או להפנות את הגב. אבל אין להם את הזכות לומר לי מתי אני יכול לדבר ומתי לא. ואני לא מתכוון להסביר להם את זה.

ואולי בכל זאת אומר להם משהו – אולי אספר להם על חיילים שעוצרים פלסטינים חפים מפשע כדי לתרגל מעצרים אמיתיים. בפקודה. אולי אספר להם מה זה כתר, וסגר, ועוצר, ואיך המלים האלו הרסו חיים של מיליונים – לא בשם ביטחון, אלא בשם שליטה על עם אחר. אולי אספר להם שהיום, ממש היום, פגשתי אדם שהשתחרר בשבוע שעבר מהצבא ורק חושב על חברון ועל מה שעשה שם ורוצה לצעוק לחברה את הנעשה בשמה, אך מפחד.

אני לא הולך להתנצל או להתחנף לוועדה הזאת. הם עושים יותר כדי להזיק לי, למשפחתי ולסביבתי מאשר כל גורם אחר. אבל אני הולך להילחם בוועדה הזאת, ובכל אדם או גוף שמנסה להשתיק אותי. ואני אעשה זאת על ידי שבירת שתיקה ועל ידי התנגדות לכיבוש.

הכותב הוא פעיל בארגון `שוברים שתיקה`

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

חמש סיבות טובות להצביע מרצ
פעמון אזעקה – אם מרצ לא תהיה בכנסת, לנתניהו ובן גביר יהיו 61 מנדטים להרכיב ממשלה
פשיעה יהודית