קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ירידה של יותר מ-50% במספר המכרזים למשרות שיועדו למגזר הערבי
nrg
יובל גורן
13.01.11
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/200/210.html?hp=0&loc=112&tmp=4022
רק לפני יומיים אמר שר האוצר, יובל שטייניץ, בוועדת החקירה הפרלמנטרית לשילוב ערבים בשירות הציבורי כי `יש למדינת ישראל אינטרס כלכלי בהעלאת שיעור הערבים, לא רק בכוח העבודה, אלא בכלכלה`.

אולם מבדיקה שביצעה בימים האחרונים חברת יפעת מכרזים עולה, כי הצהרות לחוד ומעשים לחוד. על פי הבדיקה, בשנת 2010 פורסמו 3,466 מכרזים למשרות במגזר הציבורי, כשרק 123 מתוכם (3.5% מכלל המכרזים בשנה החולפת) יועדו למגזר הערבי.

נוסף לכך, על פי ממצאי הבדיקה, מדובר בירידה דרסטית במספר המכרזים בשירות הציבורי שיועדו למגזר הערבי בהשוואה לשנת 2009, אז פורסמו 3,184 מכרזים, מתוכם 282 פנו למגזר הערבי. משמעות הדבר היא ירידה של למעלה מ-50% במספר המכרזים בשירות הציבורי שפורסמו בשנה החולפת ופנו למגזר הערבי.

`החוק לא מסייע`

לדברי ד`ר יוסוף ג`בארין, מומחה לזכויות אדם ולזכויות המיעוט הערבי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, נתונים אלה מעידים כי הממשלה אינה עומדת ביעדים שהיא מציבה לעצמה, וטוען כי הם אינם מפתיעים.

`נציגי הממשלה מציגים בוועדות תמונה של תת ייצוג של אזרחים ערבים בשירות המדינה, אשר הממוצע של חלקם בשירות המדינה עומד על 6.75% לעומת מספרם באוכלוסייה הכללית העומד על 20%`. לדבריו הם `מדברים על יעדים ועל אינטרס של המדינה, אבל הדברים אלה אינם מקבלים מציאות בפועל`.

לדבריו, המשמעות של העלאת מספרם של ערבים בשירות הציבורי חשובה מאין כמוה: `פתיחת המכרזים לאוכלוסייה הערבית בשירות המדינה היתה יכולה לפתור ללא ספק את בעיית האקדמאים הערבים, ולשפר לאין שיעור את המעמד הסוציו-אקונומי של המגזר הערבי בחברה הישראלית`.

לטענת מנכ`לית יפעת מכרזים, דיאנה לברן, `נראה כי על אף החלטה של ממשלת ישראל לפיה עד שנת 2012 יהווה המגזר הערבי כ-10% מסגל העובדים במשרדים הממשלתיים - יעד זה רחוק מלהיות מושג`.

`חשוב לזכור כי יש חובה ברורה לייצוג הולם של המגזר הערבי בשירות הציבורי, וחוק שירות המדינה קובע במפורש שיש חובת ייצוג הולם לאוכלוסייה הערבית בשירות המדינה`, מוסיף ד`ר ג`בארין. `בינתיים הנושא נשאר הבטחה ריקה שלא ממומשת, ולצערי גם החוק לא מסייע כאן`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב