קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תגובת תנועת יש גבול, מגישת העתירה, למסקנות הוועדה לבדיקת חיסול שחאדה - "זהו דו"ח חסר שיניים, אשר פותח צוהר להתקפות דומות. הדוח לא יגן על חשודים בפשעי מלחמה מפני כתבי אישום."--הודעה לתקשורת--

תגובת תנועת יש גבול, מגישת העתירה, למסקנות הוועדה לבדיקת חיסול שחאדה


`אם הייתי יודע שיש תמונה מודיעינית שמתחברת לדברים שהם אסורים לי, לא הייתי תוקף. אסור היה לי לתקוף. {...} ברגע שאני ממריא, אני הופך להיות מכונת מלחמה. עד שאני יודע, עד הקו הזה שאני יודע שאני עושה משהו לא טוב. משהו לא טוב זה להרוג סתם אנשים`.

הנווט שהטיל את הפצצה בשיחה מול בני-נוער, דצמבר 2010


ב-22 ביולי 2002, קרוב לחצות הלילה, הטיל חיל האוויר פצצה של טון על בניין מגורים בלב עזה. בהתקפה נהרגו סלאח שחאדה, 14 אזרחים חפים מפשע, ונפצעו כ-150.


בשנת 2003 פנתה תנועת יש גבול עם שורת אישי-ציבור לבג`צ בעתירה לחקירה פלילית של ההתקפה. העניין מוסמס לאורך שנים בבג`צ, ועוד שלוש שנים אצל ועדת בדיקה נטולת סמכויות. תנועת יש גבול סירבה להופיע בפני הוועדה מתוך תחושה שמסקנותיה ידועות מראש. ואכן, המסקנות, כפי שהתפרסמו היום, מטילות סימן שאלה על יכולתה של המדינה לחקור חשדות לפשעי מלחמה. זהו דו`ח חסר שיניים, אשר פותח צוהר להתקפות דומות. הדוח לא יגן על חשודים בפשעי מלחמה מפני כתבי אישום.מצד אחד נטען שהיה כשל מודיעיני ושיקול דעת מוטעה, מצד שני אין אחראים, וכולם ישנים טוב בלילה. עוד טוענת הועדה כי הופקו לקחים. עובדה: במהלך מלחמת לבנון השנייה נהרגו 7 אזרחים חפים מפשע כאשר שוב הוטלה פצצה של טון על ביתם בנסיון כושל לחיסול מוחמד דף.


תנועת יש גבול מצפה ממדינת ישראל לקחת אחריות, לפצות את משפחות הנפגעים ולסייע לטיפול רפואי לאזרחים שנפגעו שלא לצורך. בכוונתנו להמשיך בפעילותנו בעניין זה.


בברכה,

יש גבול

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות