קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לאומנים עם מר"צ / הרב אליהו קאופמן

בס`ד

לאומנים עם מר`צ / הרב אליהו קאופמן

הצעת חוק `תמימה` ואנטי – דתית לכאורה הוגשה בשבוע שעבר בפרלמנט הישראלי ע`י ח`כ חיים אורון – יו`ר מר`צ.ההצעה נפלה ברוב מוחץ ומר`צ יכולה להמשיך ולשחק את משחק `יפי הנפש הליברלים` משמאל. אך האומנם כך הדברים כפשוטם?הצצה מעמיקה יותר לעובי רעיון הצעת החוק מגלה כי מאחורי מסיכת הפורים השמאלית והליברלית של מר`צ מסתתר פרצוף לאומני שבעתיד מי יודע אם `ישראל ביתנו`, המפד`ל ו`האיחוד הלאומי` לא ישתמשו בה...
בהצעה החדשה מבקש אורון לכלול במונח `יהודי` לא רק הסבר דתי למושג הזה אלא לכלול בו `כל מי שחפץ להצטרף לעם היהודי או להשתתף בדרכו`. לכאורה זו הצעה אנטי דתית ובמיוחד אנטי חרדית אך אם נוסיף ונחבר לרעיון החדש של אורון את חוק השבות הגזעני שכבר קיים נגלה שלוו דווקא החרדים ו/או הדתיים ושומרי המסורת היהודים יפגעו ממנו אלא דווקא אלה שאנשי מר`צ , כביכול , חפצים בזכיותיהם , הם יהיו קרבנות הרעיון החדש:הערבים הפלסטינים אזרחי מדינת ישראל, ויתכן שגם תושבי הרשות הפלשתינאית יהיו קרבנות ה`ליברליזם` של מר`צ אם וכאשר ה`מצטרפים החדשים לעם היהודי` יהפכו למתנחלים.קשה להאמין שאיזוהי מפלגת שמאל אמיתית ואופוציונרית בעולם היתה מגישה הצעה דומה בארצה להרחיב את ממדי העם השליט במהגרים גזענים על חשבון המיעוטים הלאומים , שלהם לא תינתן הזכות להביא את בני עמם כאיזון. הצעה כזו – כשל מר`צ , מתאימה יותר לכל מפלגה לאומנית טריוויאלית באירופה נגד המיעוטים החדשים שנוצרו במערבה של היבשת.
לפני כשלושה עשורים איש לא היה מאמין שרעיון כ`חוק הגיור` יעבור כל כך בקלות ועוד מימין למפה הפוליטית ויתן תנופה חזקה לשינוי פוליטי- דמוגרפי ולאומני כל כך. אך החלוצים דאז- של הרעיון הזה, באו אז דווקא משמאל והם אבות מייסדי מר`צ בדמותן של ר`צ ההיסטורית, פורשי מפ`ם למיניהם ומחנה של`י. גם אז הם דיברו `נגד הכפייה הדתית` וקראו ל`פרורייליזם` כאשר ביקשו להרחיב את ההגירה `היהודית` לארץ מ...ברית המועצות ההיסטורית.הם עמדו על כך שהמונח `יהודי` יהיה רחב ככל האפשר וכך הם גם דרשו בעניין `הפלשים`- קרי, `יהודי אתיופיה`. מר`צ וה`שמאל הציוני` יכולים לזקוף לזכותם את הבאת המהגרים הלאומנים והפליליים מחבר העמים, הקמת `ישראל בעליה` ו`ישראל בתינו` ובמיוחד צמצום אחוז ערביי ישראל ב`אוכלוסיה הכללית` ו`המשך התנופה ` הזאת ב`חוק הגיור` הגזעני.
שמאל וציונות הם תרתי דסתרי משום שהציונות במהותה היא גזענית וכל רצונה לכפות רוב של מהגרים על מיעוט לאומי ותו לא. כל ההבדל בין הימין לשמאל הציוני היה, הווה ויהיה בין ,כולה שלי` ל`דונם פה ודונם שם`.הרעיון החדש של מר`צ עוד יאומץ ע`י הימין הציוני והציוני דתי שהרי גם מפ`ם ההיסטורית וגם הרב גורן ראו בכל מהגר לא יהודי שהצטרף להתנחלות הציונית כבן ברית ש`יש להקל בקבלתו לעם היהודי`. חיים אורון הוא נציג מפ`ם במר`צ ולהווי ידוע כי במסווה של `מדינה דו- לאומית` התנגדה מפלגה זו ל`תוכנית החלוקה ` ולהכרזת המדינה ב-1948 , מתוך הסיבה האמיתית לחכות עוד זמן מועט שיוצר `רוב יהודי ` בכל שטח הארץ ולא רק בחלק שניתן לציונים ב`תוכנית החלוקה`.עלו בבקשה לגולן הכבוש ותימצאו שם קיבוצניקים מ`השומר הצעיר` לא פחות לאומנים מליברמן ונתניהו עם `מדרשות` לשטיפת מוח בנושא.הבסיס הרעיוני של הימין והשמאל בציונות הוא: התנחלות מערבית במזה`ת.
גם הסיסמא של `הפרדת הדת מהמדינה` איננה אלא מן החוץ אל הפה במעשים הפוליטיים של מר`צ. בתנועה זו כבר התרגלו שדת ומדינה הינם היינו הך ולאיה הצעת החוק האחרונה של אורון מוכיחה כיצד מר`צ מנסה לנצל את הדת למען המדינה הציונית. בשום פרלמנט בעולם לא היתה מפלגת שמאל מעלה רעיון דתי כדי ליצור רוב לאומני.בכלל, לכותב שורות אלה לא חסרות דוגמאות כיצד אנשי מר`צ- בעומדם לפני האפשרות להפריד בין מוסדות הדת והמדינה , נתנו ידם להמשך ה`חתןנה` הזו מתוך מניעים אופורטוניסטים ולאומנים כאחד, כמו למשל כשעלה רעיון ביטולה של הרבנות הראשית.הציונות היא זו המקשרת בין לאומני המפד`ל ו`האיחוד הלאומי` למר`צ.
O


N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות