קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפגנות בגדה ובעזה למען אחדות פלסטינית

לתמונות:
http://www.mysay.co.il/articles/ShowArticle.aspx?articlePI=aaamnk

הפגנות בגדה ובעזה למען אחדות פלסטינית
כבר אתמול התחילו הפגנות זועמות בשני חלקי המדינה הפלסטינית לעתיד, בדרישה לאחדות בין חמאס לפתח ולסיום הכיבוש. היום צפויות הפגנות גדולות בכל הערים הפלסטיניות.
חגי מטר
חדשות | חברה לפני 7 שעות, 32 דקות

על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית וואפא, המחאה נגד הפיצול בהנהגה הפלסטינית התחילה כבר אתמול. על פי הדיווח, לכיכר החייל האלמוני בלב העיר עזה הגיעו אתמול כמה אלפי צעירים, שהתכוננו לבלות את הלילה במקום. כשדובר מטעם חמאס, סאמי אבו-זהרי, הגיע לדבר בפניהם, גירשו אותו הצעירים מהמקום. היום צפויים אלפים רבים נוספים להצטרף למפגינים לעצרת גדולה. הנהגת חמאס אומרת שלא תמנע את קיום ההפגנה, ואולי אף תצטרף אליה, אך יש החוששים מדיכוי ומנקמה.

בינתיים ברמאללה, עשרות צעירים שובתים רעב בכיכר מנארה ומחזיקים שלטים בגנות הפילוג ובעד בחירות חדשות למועצה הלאומית הפלסטינית. אחד הצעירים, באסל אלאערג`, אמר לוואפא כי `קשה לנו מהערות רבים שעוברים בכיכר אלמנארה. הם טוענים שאנו מייצגים אג`נדה אמריקאית או ישראלית. לצערי הרב אנשים לא מבינים מה קורה בסביתם הקרובה`. שובתי הרעב אומרים שימשיכו במחאתם עד שהלחץ העממי יגבר ויוביל לאיחוד לאומי לטובת סיום הכיבוש.

לקראת ההפגנות הצפויות היום נערכו לאחרונה עוד סבבים של משא ומתן עקיף בין ההנהגות, אך נראה שלמרות הלחץ העממי הפתרון לפיצול עוד רחוק. אחד מהגורמים המקשים על המחלוקת בין הצדדים בשנים האחרונות, מאז כתיבת מסמך האסירים המפורסם, הוא נושא משאל העם. שני הצדדים מסכימים שהסכם שלום עתידי עם ישראל יאושרר רק במסגרת משאל עם, אלא שחמאס דורש שהמשאל יכלול את כל הפזורה הפלסטינית, בעוד שפתח מתייחס רק לעם היושב בשטחי הגדה המערבית ועזה.

ניתן לראות בהפגנות המתוכננות היום חלק מגל המהפכות השוטף את העולם הערבי. ההפגנות של ה-15.3 מתוכננות מזה כמה שבועות, מופצות בין היתר ברשתות החברתיות, ולפי דיווחים מהשטח המוני אנשים, גם חברי פתח וחמאס, מתכוונים לצאת היום לערים הגדולות להפגין. היוזמים מדגישים שההפגנות מכוונות גם לסיום הכיבוש, ולא רק כלפי ההנהגות הפלסטיניות.O

N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית