קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הנשיא עבאס:אינני רוצה לבודד את ישראל אלא את המדיניות של ממשלתה. אופטימיות לסיום הפילוג הפלסטיני. אבו מאזן מוכן לנסוע לעזה
מאת סוכנות הידיעות הפלסטינית וואפא
16.3.2011
http://hebrew.wafa.ps/index.php?action=detail&id=42385

`אנחנו לא מעוניינים לבודד את ישראל אלא את המדיניות של ממשלת ישראל` אמר הנשיא מחמוד עבאס, בכינוס הועד המרכזי של אש`ף, הנערך ברמאללה.

הנשיא עבאס הוסיף כי הפלסטינים רוצים להקים מדינה עצמאית בגבולות 67 לצד ישראל שתתקיים בביטחון ויציבות `מה שאנחנו מבודדים זה האלימות `אלבלטג`יה` של ישראל. בלטג`יה הוא מונח שנעשה בו שימוש בעקבות המהפכה במצרים.

הנשיא גילה כי בעבר הופעלו עליו לחצים אדירים מצד ארצות הברית `שמונה פעמים הפעילו האמריקאים לחצים אדירים עלי, אך תמיד דחיתי את הלחצים` גילה אבו מאזן שהדגיש כי בפעם הראשונה נתבע שלא לחתום על נייר העמדה המצרית לסיום הפילוג עם חמאס `תבעו ממני שלא לחתום, אך הייתי נחוש ושלחתי שליח מטעמי שחתם על הנייר המצרי. חמאס מסרבת עד היום לחתום` אמר הנשיא שציין כי קיבל לפחות עשרה איומים עליו ערב הדיון במועצת הביטחון על ההצעה הפלסטינית להכריז על ההתנחלויות כלא חוקיות` הנשיא אובמה תבע בצורה מפורשת שנמשוך את ההצעה אחרת הוא יעניש אותנו` אמר והדגיש כי דחה את האיום והמשיך בהגשת ההצעה שהורדה בעקבות הוויטו שהטילה וושינגטון.

הנשיא גילה עוד כי סגן הנשיא לשעבר, דיק צ`יני, תבע ממנו שלא להשתתף בכינוס הליגה הערבית בדמשק `הוא איים במפורש שיעצור את הסיוע, וביקש שאני אשלח את ראש הממשלה או כל נציג מטעמי, אך סירבתי והתעקשתי שאני אשתתף בכינוס` אמר והדגיש כי אינו רוצה להתגאות בעמדה הזו אלא הוא אינו מוותר על העקרונות שלו.

`אנחנו לא מוכנים להמתין עד אין סוף לסיום הסכסוך עם ישראל ולהקים את המדינה שלנו` אמר הנשיא.

hebrew.wafa.ps/index.php?action=detail&id=42386

הנשיא אמר במהלך כינוס הועד המרכזי של אש`ף כי התנה את הביקור בעזה בהסכמת חמאס לעריכת בחירות למועצה המחוקקת ולנשיאות. `אם חמאס מוכנה להסכים לעריכת הבחירות, אני מוכן לנסוע לעזה` אמר הנשיא והדגיש כי התנאי שלו שיקבל את פניו בכניסה לעיר, ראש ממשלת חמאס, אסמעיל הנייה.

חמאס מצדה בירכה על יוזמת הנשיא וקוראת לממשלה להתחיל בסידורים לביקור הנשיא בעזה.

אתמול קרא הנייה לאבו מאזן לבקר בעזה על מנת לסיים את הפילוג הפלסטיני, בעקבות הלחץ האדיר המופעל על חמאס ופתח מצד צעירי הפייסבוק, שיצאו אתמול בהפגנות המוניות בגדה ועזה למען סיום הפילוג.


יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד