קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ארגונים פלסטינים רבים ובכללם הממשלה המודחת בעזה בירכו על יוזמת הפיוס הלאומי הפלסטיני של הנשיא עבאס
מאת סוכנות הידיעות מען
16.3.2011
http://www.maannews.net/he/index.php?opr=ShowDetails&ID=15706

הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס, הציג יוזמת פיוס פנימית חדשה והודיע בפני חברי המועצה המרכזית של אש`ף שהתכנסה ביום רביעי ברמאללה על נכונותו להגיע בכל רגע לרצועת עזה כדי להודיע משם על הסכם הפיוס וסיום הפילוג.

הנשיא קרא לראש הממשלה המודחת, אסמאעיל הניה, לעשות כל הנדרש כדי להכין את ביקורו בעזה ולתאם את העניין עם הארגונים הפלסטינים וכוחות העם הפלסטיני ולצאת עם בני העם הפלסטיני כדי לקבל את פניו תוך ימים ספורים במעבר ארז.

באופן מפתיע חזר הנשיא עבאס , בפני חברי המועצה על עמדתו הקודמת לפיה אינו מתכוון לרוץ בבחירות הקרובות ואמר `איני מתכוון לרוץ בבחירות ואני מוכן ללכת לעזה כדי לסיים את הפילוג ולא במטרה לנהל משא ומתן עם חמאס`.


על פי יוזמת הפיוס שהגיש הנשיא עבאס תקום ממשלה חדשה מורכבת מאישים עצמאיים שתוטל על כתפה משימת ההכנה לבחירות לנשיא ולמועצה מחוקקת חדשה ובחירת מועצה לאומית חדשה `מועצת אש`ף` תוך ששה חודשים או תקופה קצרה מוסכמת.

הבחירות יהיו תחת השגחת האו`ם, הליגה הערבית, הקונגרס האסלאמי וארגונים ערבים ובינלאומיים נוספים.

ארגונים פלסטינים רבים בירכו על היוזמה ותמכו בה, מפלגת העם ברכה על היוזמה ומנכ`ל המפלגה, בסאם אך סאלחי, אמר כי יוזמת עבאס ללכת לעזה כדי להכין לבחירות היא יוזמה חכמה ועונה לרצון העם .

דובר הממשלה המודחת, טאהר אל נונו, אמר כי הממשלה מברכת את התשובה החיובית של עבאס והסכמתו להיוזמה שהגיש ראש הממשלה המודחת שהזמין את עבאס לבקר בעזה והממשלה המודחת תנקוט כל הצעדים הדרושים כדי שהביקור יצא לדרך.

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד