קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דוח גולדסטון השלב הבא: תביעת דיבה
nrg
אריק בנדר
07.04.11
7/4/ http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/230/088.html?hp=1&cat=404&loc=4

החרטה החלקית לא עזרה. ח`כ דני דנון (ליכוד) ורונית תירוש (קדימה) הודיעו כי יגישו בארצות הברית תביעת דיבה נגד השופט ריצ`רד גולדסטון בגין `הוצאת לשון הרע על מדינת ישראל`. השניים תובעים מגולדסטון להתנצל על הטענות שהעלה כלפי צה`ל בדוח על מבצע עופרת יצוקה ודורשים להטיל עליו קנס סמלי.

ח`כ דנון, יו`ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות המשמש גם כיו`ר הליכוד העולמי, החליט להגיש את תביעת הדיבה בעקבות מאמר החרטה של גולדסטון בוושינגטון פוסט. החרטה, כך לדבריו, חושפת את הנזק הרב שנגרם למדינת ישראל בעקבות פרסום הדוח.

על פי החוק האמריקאי, רק אזרח יכול להגיש תביעת דיבה בארצות הברית. לכן, גייס דנון, את עו`ד סטיבן גולדברג מניו יורק כדי שיגיש את התביעה ביחד אתו, באמצעות סוללה של עורכי דין יהודים-אמריקאיים שהתנדבו לעשות זאת ללא תמורה. התביעה תוגש בתחילת השבוע הבא לבית המשפט המחוזי בניו-יורק.לתביעת הדיבה הצטרפה גם תירוש.

`דוח גולדסטון הוא עלילת דם מודל 2010`, אמר דנון. `התמונה המעוותת שהוא יצר על מדינת ישראל פגעה, פוגעת ותיפגע בישראל ואזרחיה עוד עשרות שנים. התנצלות פומבית בכל מדינה אולי תמזער את הנזק שנגרם אך לא תמנע אותו`.

דנון הוסיף: `גולדסטון גרם נזק למדינת ישראל, נתן רוח גבית לארגוני הטרור בגיבוי ארגוני זכויות אדם, הכשיר את הקרקע למניפולציות תקשורתיות נגד מדינת ישראל ופרסם דוח חד צדדי ואנטי ישראלי במהותו`.

ח`כ תירוש אמרה אמש: `רק ביטול הדוח יתקו ולו במעט את העוול שנגרם למדינת ישראל וחייליה. מי שהעז לקרוא לחיילים המחרפים נפשם
עבור תושבי הדרום פושעי מלחמה לא יוכל להתנקות בעזרת מאמר בעיתון`.

התביעה תוגש לבית המשפט המחוזי בניו-יורק ותתברר בפני חבר מושבעים. בכוונת חברי הכנסת דנון ותירוש להגיש תביעת דיבה דומה נגד השופט גם בישראל אם יענה להזמנתו של השר אלי ישי ויגיע לביקור. הכוונה היא לצרף לתביעה חברי כנסת נוספים `בשם אזרחי ישראל`.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו