קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דיווח: התקיפה בסודן - בעקבות מידע מאבו סיסי
walla
ניר יהב
07.04.11
http://news.walla.co.il/?w=/2/1813313לפי העיתון הכווייתי `אל-ג`רידה`, ישראל חיסלה את `אחד מגדולי המבריחים בעולם`, שהיה אחראי על הברחת נשק מאירן לחמאס. בחמאס מכחישים: `הוא בריא ושלם, ההרוגים לא קשורים אלינו`.

אחד משני ההרוגים במכונית שהותקפה שלשום בסודן הוא `אחד מגדולי מבריחי הנשק בעולם`, שהיה אחראי על הברחת נשק מאירן לחמאס ברצועת עזה דרך סודן ומצרים - כך דיווחו הבוקר העיתון הכווייתי `אל-ג`רידה`, על פי מקורותיו. אותו מבריח בינלאומי לא זוהה בשמו בידיעה, אולם לפי תיאור התפקיד, מדובר ככל הנראה בעבד אל-לטיף אל-אשקר, שהחליף בתפקיד את מחמוד אל-מבחוח, שחוסל בדובאי.

עוד נטען, כי ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה, וכי ביצעה אותה בעקבות מידע שהתקבל מחקירתו של המהנדס הפלסטיני דיראר אבו סיסי, שהואשם השבוע בישראל כי נטל חלק מרכזי בפיתוח מערך הרקטות של חמאס.

`לצד המידע שסיפק אבו סיסי, ישראל גייסה עשרות סודנים המתגוררים בישראל כדי להשיג מידע על מסלולי ההברחות ועל הכנופיות שעוסקות בכך בסודן`, הוסיפו המקורות. לטענתם, לישראל יש רשת של מבריחים וסייענים בדרום סודן המספקים לה מידע, נוסף על קצינים ישראלים שנמצאים במקום ומאמנים קבוצות שפועלות לסיכול הברחות נשק לחמאס. `תקיפת המכונית בוצעה על ידי מזל`ט מסוג שובל`, הוסיפו.

בחמאס, מנגד, מכחישים היום בתוקף כי אל-אשקר נהרג בתקיפה. דודו של אל-אשקר, חבר הפרלמנט מטעם חמאס איסמעיל אל-אשקר, הבהיר כי אחיינו `בריא ושלם`, ואילו מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של התנועה, הוסיף כי `האנשים שחוסלו בפורט-סודן אינם פלסטינים ואין להם קשר לחמאס`.

ד נקישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו