קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פיאד יבקש מהמערב 5 מיליארד דולר להקמת המדינה
walla
מערכת וואלה!
13.04.11
http://news.walla.co.il/?w=/2/1815175
`המסע היה ארוך וקשה, אבל הסוף מתקרב`. סלאם פיאד (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, צפוי לבקש היום (רביעי) מנציגי המדינות התורמות לרשות הפלסטינית בכנס בבריסל שבבלגיה כמעט חמישה מילארדי דולרים לצורך סיוע בהקמת המדינה הפלסטינית. על פי תכנית הפיתוח שגיבשה הרשות הפלסטינית, יידרשו לפלסטינים כמיליארד וחצי דולרים לשנה במשך שלוש השנים הקרובות, על מנת להקים את מדינתם. `הפצנו את התכנית בקרב התורמים והם קיבלו אותה בברכה`, אמר שר התכנון הפלסטיני, עלי אל ג`רבאווי. לדבריו התכנית תוצג באופן רשמי בפני המדינות התורמות בחודש יוני הקרוב.

האו`ם, הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית שיבחו בעבר את יוזמותיו של פיאד להקמת מוסדות מדינה לקראת עצרת האו`ם בספטמבר השנה. `המסע היה ארוך וקשה, אבל הסוף מתקרב – אנחנו בישורת האחרונה לפני העצמאות`, אמר פיאד. `הגיע הזמן שנהייה אדונים לגורלנו במדינה משלנו`.

אתמול פרסם המתאם המיוחד לתהליך השלום במזרח התיכון מטעם האו`ם, רוברט סרי, דו`ח בו קבע כי מנגנוני השלטון שנבנו ברשות `מוכנים לתפקד כמדינה`, וכי `המכשולים העיקריים בפניהם נובעים מהכיבוש הישראלי ומהסוגיות הלא-פתורות בסכסוך הישראלי-פלסטיני`. סרי קבע כי `בשישה תחומים שבהם האו`ם מעורב נמצא כי הרשויות הממשלתיות מספיקות כדי לתפקד כרשויות של מדינה`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו