קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פלסטיני: כרתו לי 150 עצים; מתנחלים: שטח שלנו
ynet
אליאור לוי ויאיר אלטמן
13.04.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4056539,00.html
החקלאים הפלסטינים בכפר פרעתא שבצפון השומרון מורשים להגיע לשדות עצי הזית שלהם רק כמה פעמים בשנה. לאיברהים סלאח, אחד החקלאים בכפר, ציפתה אתמול קבלת פנים עגומה כשבא בליווי כוחות ביטחון לעבד את מטע עצי הזית שלו. `הגעתי לחלקה אתמול בבוקר, ולא האמנתי למראה עיניי`, סיפר היום (ד`) בשיחה עם ynet. `מצאנו כ-150 עצי זית בני עשרות שנים חתוכים עד לגזע`.

סלאח סיפר כי כעת נותרו לו רק 60 עצים בחלקה, אולם מרביתם צעירים מדי כדי למסוק כמות מסחרית של זיתים: `עכשיו אני לא יודע מה לעשות. אין לי כלום חוץ מהשדה הזה`. לדבריו, בין הגזעים המנוסרים הוצב קרוואן, שלטענתו שייך למאחז חוות גלעד הנמצא בסמוך לחלקה.

`כשהגענו ראינו מרחוק את המתנחלים עומדים על הגבעה ומשקיפים לעברנו. כשהשוטרים ראו אותם, הם החליטו שלא נוכל לחרוש את האדמה, בטענה שלא הגיעו מספיק כוחות כדי לאבטח אותנו`, סיפר סלאח. לדבריו, העימותים עם אנשי חוות גלעד הם דבר שבשגרה, ובכל שנה, בעיקר בתקופת המסיק, יש עימותים הדדיים. `בשבוע הבא אני מתכוון להגיש תלונה במשטרה על מה שעשו לי, אבל אין לי ציפיות גבוהות, משום שבכל הפעמים הקודמות שהתלוננתי על התנכלויות - לא נעשה דבר`, אמר סלאח.

במינהל האזרחי אישרו את הפרטים, ומסרו כי אנשיהם הגיעו לשטח החקלאי, צילמו את העצים הגדועים, ועדכנו את החקלאי על זכותו להתלונן במשטרה. איתי זר, ממייסדי חוות גלעד, אמר כי מדובר בשטח מריבה שתושבי המאחז הגישו עליו תצהיר מתאים לצבא.
`מדובר בעצים שאנחנו מעבדים בעשר השנים האחרונות, ורק לאחרונה פלסטיני שאינו מוכן לומר לנו את שמו טוען כי השטח שייך לו`, אמר זר. `במטע מצויים כ-20-30 עצים, בטח שלא 150. חוץ מזה, העצים נגזמו ולא נעקרו, אנחנו לא עשינו את זה. יש חוק במדינה, ולא ייתכן שפתאום יגיע פלסטיני עלום שם ויטען ששטח שאני מעבד שנים ועצים שאני גידלתי, שייכים לו`.


ד נ


הערה (דווח ישיר של מר סלאח מפרעתה):


מר סלאח יצא שלשום לחרוש את זיתיו (בלווי ה`מת`ק`) ורק אז נוכח בונדליזם ובמבנים שהוצבו על אדמתו.

הגדיעה בוצעה לפני מספר ימים עד שבוע. נגדעו 153 עצים חלקם בני כ 50.
הקרוון ומבנים נוספים שהוצבו על אדמה פרטית של תושבי פרעתה - מוקמו כ 200-300 מטר דרומית למאחז חוות גלעד.

לפני כ 5 חודשים בוצע וונדליזם דומה ע`י מתנחלי חוות גלעד, גם אז נגדעו למעלה מ 50 עצי זית של מר סלאח וקרוואן הוצב על האדמה שהושטחה.

אומדן הנזק המיידי לשנה - תנובת השמן בלבד במקרה זה - (חוץ מההשתלטות על האדמה והרס העצים): העצים מניבים בממוצע כ 15-20 קילו שמן לעץ בוגר, כלומר מדובר באובדן של כ 2000-3000 קילו לשנה מ 153 העצים.


בחודש אוקטובר האחרון הוצתו ע`י מתנחלי חוות גלעד כ 1500 עצי זית באזור שמדרום לחוות גלעד, ביניהם כ 60 עצים של מר סלאח עצמו. בכל המקרים לא המשטרה ולא הצבא נקפו אצבע ע`מ למנוע את ההצתות והנישול בשעת מעשה ולא לאחר מכן. כמובן שלא נעשה כל מאמץ לאתר את הפורעים. כמובן שאין מה לדבר על השבת השליטה לבעלי האדמות ולהביא לפיצויים של הניזוקים.
.

לסיכום, מתנחלי המאחז חוות גלעד גדעו/שרפו למר סלאח בחמשת החודשים האחרונים למעלה מ 200 עצי זית וכן את היכולת להגיע לאדמתו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו