קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המתנחלים החדשים: אלף נוצרים בדרך לשומרון
ynet
יאיר אלטמן
14.04.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4056563,00.html

האם יתמלא השומרון בנוצרים אמריקאים? כאלף נוצרים, תושבי ארצות-הברית, חתמו על מסמך בו הם מבקשים להתגייר, לבצע עלייה ולהתיישב בשומרון. בין השאר הם מבקשים לשרת בצבא ולהקים יישובים קהילתיים, על-פי רעיון התנועה הקיבוצית.

את המסמך הציגו החותמים לחברת הכנסת ליה שמטוב (ישראל ביתנו), שנפגשה בשבוע שעבר עם נציגם, ברוך אברמוביץ` מפורטלנד, והבטיחה לסייע להם. `כולי תקווה כי חברת הכנסת שמטוב תצליח לקבל את תמיכת הממשלה`, אמר נציג הנוצרים.

אברמוביץ` הסביר כי נולד לאם יהודייה, ועם השנים גילה את הקשר שלו ליהדות: `גדלתי כל חיי כנוצרי. לפני מספר שנים, כשעמדתי להקים משפחה, התחלתי להתחקות אחר אילן היוחסין שלי ומצאתי את שורשי היהודיים`. הוא הסביר כי הקשר התחזק לאחר שהשתתף בפרויקטים `תגלית` ו`מסע`, בסופם `הבנתי שהדת האמיתית היא היהדות, וכי משימת חיי תהיה להעלות נוצרים לישראל ולגיירם`.

באופן אירוני, הרעיון צבר תאוצה דווקא בזכות כמרים מ-70 כנסיות שונות בארצות-הברית, שיצאו בקיץ האחרון בקריאה להחרים את אברמוביץ` ואת קהילתו המתגבשת. הפרסום התקשורתי הנרחב, מסביר אברמוביץ`, הביא לתנועת הגיור-הנוצרי מצטרפים רבים. `הם יצאו נגדנו בתקשורת, וזה גרם לכך שיקרה בדיוק ההפך. המון נוצרים עם שורשים יהודיים ביקשו להצטרף אלינו ולקחת חלק במסע שלנו אל ארץ הקודש`.

הנוצרים מבקשים לרכוש קרקע בשומרון ולפתח בה יישובים בסגנון התנועה הקיבוצית. `במיזורי לבדה ישנה קהילה נוצרית המונה כ-400 תושבים שהחלו לשמור שבת`, סיפר אברמוביץ`. `הם מנהלים חיי קיבוץ קולקטיביים והשאיפה שלהם היא ליצור קהילה כזאת בשומרון, או בכל אזור שירצה לקלוט אליו אנשים שבאמת אוהבים את ישראל ואת הדת היהודית`.

לדברי אברמוביץ`, החותמים על המסמך לא מוטרדים מהמתיחות בשומרון. `הממשלה תחליט היכן לשכן אותנו, ואנחנו מבקשים להתיישב בשומרון. שם נוכל לנהל את קהילתנו בצורה מאוחדת, שמתאימה לנו מבחינה דתית וגם מבחינת השקט והריחוק מהעיר שהמקום מציע לנו. אנחנו לא באים עם שאיפות פוליטיות, ופוליטיקה לא מעניינת אותנו. אנחנו פשוט רוצים לתרום את חלקנו ולהיות חלק מישראל`.

ח`כ שמטוב הביעה את תמיכתה ברעיון, ואמרה: `להעלות לישראל מאות אנשים משכילים ומבוססים, בעלי מקצועות חופשיים, יש בכך כדי לעזור בפיתוח השומרון וביסוסו כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. מדובר באנשים שרוצים לעשות גיור אורתודוקסי, לתרום לשיפור הכלכלה ואפילו לשרת בצה`ל`.

בתחילת השבוע פנו גורמים מטעם שמטוב למועצה האזורית שומרון על-מנת לקדם את הפרויקט, וביום שני אף נערכה פגישה בין נציגי המועצה, אברמוביץ`, והרב אברהם פלד, שמשקיף על הפרויקט.

במועצה האזורית שומרון אישרו כי הגיעה אליהם הפנייה, אולם סייגו את הדברים, והזכירו כי על-פי חוק השבות רק יהודי יכול לעלות לארץ ולקבל אזרחות. `אם משפחות מהקבוצה המדוברת יעברו גיור כהלכתו ויעלו לארץ בהתאם לחוק השבות, כמובן שנשמח לקלוט אותם בשומרון`, אמרו.

לדברי נציגי המועצה, `השומרון הפך בשנים האחרונות לאבן שואבת לזוגות צעירים ומשפחות מכל גווני החברה הישראלית, ובתוכם כמובן לא מעט משפחות של עולים חדשים. בין אם המהלך יקרה ובין אם לא, זה בהחלט מחמיא שמשפחות מחו`ל רוצות לעלות ולהתגורר בשומרון`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו