קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בקשת לתרומה לארגון "סולידריות"
סולידריות
יחד נגד הדיכוי, האפליה וההתנחלויות ובעד שיוויון אזרחי`סולידריות` עם הפנים קדימה

חברות וחברים,

ביום ראשון בשבוע שעבר (10/4) רשמנו הישג משמעותי למאבק הלא-אלים של תנועת סולידריות. בית משפט השלום בירושלים פסק כי המשטרה תחויב לשלם לארבעה מפעילינו פיצויים בגובה 25 אלף ש`ח על מעצר שווא. פסיקתו של השופט לי-רן מכירה בכך שהמשטרה מבצעת מעצרים ללא עילה, ובמיוחד, כהגדרתו של השופט: `כלפי אוכלוסיות מסוימות בפרט`. בכך נתן בית המשפט ביטוי למה שאנחנו טוענים מזה זמן: עבודתה של משטרת ירושלים נגועה בהטיה פוליטית לטובת המתנחלים, ונגד האוכלוסיות הפלסטיניות ופעילי השמאל בעיר.
הפסיקה הזו התאפשרה הודות לעבודה מאומצת ועקבית של הצוות המשפטי שלנו, שמשקיע לילות כימים במאמצים להגן על הפעילות והפעילים מפני ניסיונות הרדיפה וההשתקה של המשטרה ושאר הרשויות.

עם מאות הפגנות ברחבי הארץ וכמאה ושבעים מעצרים בשנה וחצי האחרונות, תנועת סולידריות מובילה את המאבק הלא-אלים בתוך הקו הירוק ובמזרח ירושלים, נגד הנישול והאפליה השיטתיים, ובעד שיויון אזרחי בישראל. בכל מקום שאליו אנחנו מגיעים – שייח ג`ראח, עיסאוויה, סילוואן, טייבה, אל-עראקיב, לוד, רמלה, דהמש – העבודה המשותפת בשטח עם הועדות המקומיות מוכיחה שיש מקום לפוליטיקה משותפת וחיובית של ישראלים ופלסטיניים.

צמיחתה של תנועת `סולידריות` מתאפשרת הודות למאות מתנדבים שמשקיעים את מיטב זמנם ויכולותיהם המקצועיות לקדם יחד את הרעיונות שאנחנו מחויבים אליהם. אנו אסירי תודה לאלפים שפוקדים את ההפגנות והסיורים של סולידריות, למעצבים, למתרגמים, לעורכי הדין, ולכל שאר המתנדבים שהופכים את סולידריות לתנועה חיה, צומחת ומשפיעה במרחב הישראלי-פלסטיני.

הפיצויים שפסק בית המשפט לארבעה מפעילינו מהווים תוספת משמעותית וחשובה למשאבי התנועה. בכספים הללו נוכל להקטין את החוב המשפטי המצטבר כתוצאה מן המעצרים והאישומים שהוגשו כנגדנו, נוכל לממן הסעות לעוד פעילויות ונוכל להמשיך להדפיס עלוני אינפורמציה בעזרתם נחשוף מעגלים רחבים יותר לפעילותה של התנועה ולחזונה.

עם זאת, היקף הפעילות של `סולידריות` התרחב בחודשים האחרונים במהירות כזו, שמעט המשאבים העומדים לרשותנו רחוקים מלכסות את הוצאות הפעילות השוטפת. על מנת שנוכל להמשיך בפעילות, ולקצור הישגים נוספים כדוגמת הניצחון החשוב בבית המשפט בתחילת השבוע, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא, עזרו לנו במימון האוטובוסים, ההדפסות, ההגנה המשפטית ויתר התחומים שהופכים את סולידריות לתנועה פוליטית חיה ותוססת. כל תרומה, וכל סכום יעזרו ויתקבלו בהכרת תודה.

כל התרומות משמשות למימון פעילות: לסולידריות אין עובדים בשכר, משרדים או עלויות תקורה. התרומות מועברות הישר אל `סולידריות` ללא עמלות ביניים, בתיווכה של `הקרן להגנת הדמוקרטיה`.

בברכת חירות לכל,
סולידריות – שייח ג`ראחכיצד לתרום?

צ`קים: ניתן לשלוח ל:
הקרן להגנת הדמוקרטיה
ת.ד. 10393
ירושלים
מיקוד 91103

העברה בנקאית: ניתן לעשות לחשבון:
בנק הפועלים
סניף 574, רח` הפלמ`ח 38,
ירושלים, ישראל,
מספר חשבון: 12-574-25478

תרומה מקוונת: ניתן לבצע דרך אתר `ישראל תורמת`. הקישו כאן. ניתן לתרום גם באופן אנונימי.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות