קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

hipalestine : הכרזה על תנועה חדשה של ישראלים להכרה במדינה פלסטינאית - הזמנה להצטרפות ליוזמה
hipalestine
ערן איזנהאמר, תמי זנדברג ויונתן משעל
21.04.11
http://hipalestine.org/
From: tamar zandberg
Date: 2011/4/20
Subject: יוזמה חדשה


חברות וחברים שלום ומועדים לשמחה,

לפני החג ישבנו ותוך כדי שיחה שאלנו את עצמנו הכיצד אין תנועה של ישראלים שמכירה דה פקטו במדינה הפלסטינית שכל העולם עומד להכיר בה בספטמבר. עברה חצי דקה והבנו שזה בדיוק התפקיד שלנו ליזום ולהוביל תנועה כזאת.

חשוב מאוד שישראלים, וגם פלסטינים וגם העולם, ידעו שיש ישראלים שפויים שמבינים שהמדיניות שמובילה הממשלה כלפי העניין היא אסון.

עברו עוד יומיים, ניסחנו משהו פשוט והעלנו טיוטה http://hipalestine.org/

אנחנו רוצים להתחיל להריץ את היוזמה, ונשמח להצטרפות של כל אחת ואחד מכם לקבוצת היוזמים.

זה שלב ההרצה, נשמח להערות על הנוסח, תיקונים ושיופים. בשלב הבא נתחיל להפיץ, לגייס תומכות ותומכים, לתרגם לשפות אחרות, ולחשוב על צעדים קונקרטיים לקידום היוזמה. אנחנו צודקים והשמיים הם הגבול.

נשמח לאישור עקרוני להצטרפות ליוזמה, וכן לתיקונים, הערות וכל מה שמתחשק לכם.

http://hipalestine.org/

תודה רבה, לילה טוב וחגים שמחים,

ערן איזנהאמר, תמי זנדברג ויונתן משעל


להלן נוסח ההצהרה:

העצמאות שלכם היא העצמאות שלנו
19 באפריל 2011

אנחנו, ישראליות וישראלים שנולדו למציאות של כיבוש על העם הפלסטיני, והתבגרו לתוך הסכמי אוסלו, רצח רבין והאינתיפדה השניה, מודיעים בזאת כי אנו מכירים דה-פקטו במדינת פלסטין לצידה של מדינת ישראל. אנו תומכות ונכונות לסייע לכל פעולה קונסטרוקטיבית לבניית ביתם הלאומי של שכננו הפלסטינים. אנו יודעים כי העצמאות שלכם היא העצמאות שלנו. עצמאות זו נמנעה מכולנו במשך זמן רב מדי. לא עוד.
הבהלה שאוחזת בממשלת ישראל לקראת ההצבעה הצפויה בעצרת הכללית של האו`ם על הכרה במדינה פלסטינית אינה מקובלת עלינו. יתר על כן, היא אינה ברורה לנו. ממשלת ישראל מדברת על הכרה במדינה פלסטינית בגבולות 67` ומצהירה על מחויבותה לשלום, אך פועלת בכיוון ההפוך בדיוק. עמדתה של הממשלה מזיקה למדינת ישראל ומסכנת את עתידה.
אנו אזרחיות ואזרחים של מדינה שהוקמה על בסיס הכרה בינלאומית בזכות ההגדרה העצמית הלאומית, ועל רקע פעולות קונקרטיות לבניית מוסדותיה האזרחיים והלאומיים. לא עולה על דעתנו למנוע זכות זו מבנות ובני עם אחר.
אנו מיואשים ולמודי אכזבות מתקופה ארוכה מדי של תהליכים לקראת הסכם שלא הובילו לשום מקום, ומשנים של אלימות וטרור. אנו שואבות עידוד ותקווה מקולות חדשים שחותרים לבנייה אקטיבית של מדינה פלסטינית. אנחנו מאמינות ומאמינים שפעולה יוצרת מציאות, ולכן אנו מכירים בקיומה בפועל של פלסטין ומקבלים אותה בברכה לצידה של ישראל.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו