קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מצרים הודיעה: נפתח את מעבר רפיח באופן קבוע
nrg
עמית כהן
28.04.11
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/236/212.html?hp=1&cat=404&loc=1
האם החמאס עומד לקצור את הפירות הראשונים של הסכם הפיוס עם הפת`ח? שר החוץ המצרי, נביל אל-ערבי, הודיע הערב (ה`) כי בתוך שבוע ייפתח מעבר רפיח באופן מוחלט. המהלך, שמהווה סדק משמעותי ראשון במצור על עזה, אמור להתרחב עוד יותר לאחר שייחתם הסכם הפיוס ביום חמישי הבא.

אל-ערבי, אמר לרשת אל-ג`זירה כי `בתוך ימים תחול התפתחות דרמטית, כדי להקל על הסבל של תושבי עזה`.

ההחלטה מנוגדת ל`הסכם המעברים` בין ישראל, מצרים והרשות הפלסטינית, הקובע כי במעבר רפיח צריכים להיות משקיפים אירופאים וכוחות ביטחון של הרשות הפלסטינית. מעבר רפיח נסגר לתנועה עם הטלת המצור על רצועת עזה ביוני 2007, אז עלה חמאס לשלטון.

אתמול דיווחו ארגונים פרו-פלסטיניים במצרים כי הם קיבלו אישור ממשרד החוץ המצרי להכניס לעזה שיירת משאיות, ובה חומרי בנייה, מזון וציוד הומניטרי.

ההערכות הן כי לאחר שהסכם הפיוס ייחתם ביום חמישי הבא על ידי יו`ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש הלשכה המדינית של החמאס, ח`אלד משעל, תבצע מצרים צעדים נוספים, שיבטלו למעשה את המצור שמטילה ישראל על הרצועה.

מוקדם יותר היום התייחס יו`ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, להסכם הפיוס עם חמאס. במהלך פגישה עם תנועת ישראל יוזמת, הוא אמר, כי חתם על המסמך המצרי כבר באוקטובר 2009, אך נציגי חמאס סירבו לחתום עליו. אולם אתמול התברר כי החמאס כן מוכן לחתום על המסמך.

אתמול הודיע המודיעין המצרי כי פת`ח וחמאס חתמו בראשי תיבות על הסכם בקהיר. להסכם, שנחתם בחסות מצרית, קדמה סדרה של פגישות חשאיות בין הצדדים. את חמאס

ייצגו במעמד החתימה סגן ראש הלשכה המדינית, מוסא אבו מרזוק, שהגיע מדמשק, ובכירי חמאס שהגיעו מעזה, בעוד את פת`ח ייצגה משלחת בראשות בכיר הארגון, עזאם אל אחמד.

במסגרת ההסכם, תוקם ממשלת מעבר בשיתוף בין חמאס ופת`ח, וייקבע תאריך לבחירות כלליות ברשות הפלסטינית בשנה הקרובה. `ההתייעצויות הסתיימו בהסכמה מלאה לגבי כל הנושאים שבמחלוקת`, נאמר בהודעת המודיעין המצרי.

השבוע אישרו גורמים בחמאס כי משלחת בכירה יצאה לפגישות עבודה מול מצרים. עיקר הביקור עסק בסוגיית הפיוס עם הפת`ח ואף בעסקת שליט התקועה. במקביל, דווח על מגעים בין חמאס לממשל המצרי החדש, סביב פתיחת משרד רשמי של הארגון בקהיר.

המהלך אמור להביא לנורמליזציה ולשיפור היחסים בין הנהגת חמאס לקהיר. `חמאס רואה בצעד סגירת הדף הקודם, של הסכסוכים הישנים`, מסרו גורמים לעיתון המצרי. `הדבר יביא לפריצת דרך בכל הנושאים, ובראשם פתיחת מעבר רפיח והכנה לקראת הסרת המצור מעל עזה`.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו