קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בצלם: ישראל מנצלת משאבי בקעת הירדן בניגוד לחוק
walla
יהושע בריינר
12.05.11
http://news.walla.co.il/?w=/1/1822545
ארגון `בצלם` פרסם הבוקר (חמישי) דו`ח בנושא ניצול המשאבים בבקעת הירדן על ידי מדינת ישראל. על פי הדו`ח, 9,400 מתנחלי הבקעה נהנים מהקצבת מים המשתווה לכמעט שליש ממה שצורכת כל האוכלוסייה הפלסטינית בגדה המערבית.

כמו כן, נטען בדו`ח כי ישראל השתלטה באמצעים שונים על 77.5% מאדמות הבקעה וכיצד היא מונעת מהפלסטינים את הבנייה, השהייה או השימוש בהן. עוד נטען בדו`ח הארגון כי בין היתר הכריזה ישראל על מאות אלפי דונמים כעל `אדמות מדינה`, כעל שטחי אש וכעל שמורות טבע, וכי בשנתיים האחרונות המינהל האזרחי הרס שוב ושוב מבנים בקהילות בדואיות בשטחים אלו, אף שחלקן הוקמו עוד לפני 1967.

הארגון טוען כי ניצול המשאבים הטבעיים על ידי מדינת ישראל ממחיש את כוונות הסיפוח שלה כלפי אזור הבקעה וצפון ים המלח. בהודעת הארגון נמסר כי ``בצלם` קורא לישראל לפנות ההתנחלויות בבקעת הירדן באופן מסודר, תוך כיבוד זכויותיהם של המתנחלים, לרבות תשלום פיצויים. בנוסף, נוכח האיסורים במשפט הבינלאומי על ניצול משאבי הטבע של השטח הכבוש, על ישראל לאפשר לפלסטינים גישה לכל השטחים שנסגרו בפניהם ולהתיר את השימוש במקורות מים, לבטל את ההגבלות שהטילה על התנועה באזור ולאפשר בנייה ופיתוח ביישובים הפלסטינים`.

הארגון אף מסר כי העביר את טיוטת הדו`ח למשרד המשפטים שאמור, לטענת הארגון, לרכז את תגובת הרשויות הרלוונטיות לדוחותיו. על אף סיכום זה, הארגון מסר כי משרד המשפטים לא העביר את הדו`ח לרשויות הרלוונטיות ומסר ל`בצלם` כי `כיוון שהדו`ח מעלה סוגיות בעלות אופי פוליטי ומדיני, ולא סוגיות משפטיות גרידא`, הוא לא רואה מקום להגיב לו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב